برای کاهش هزینه فقط شیشه ‌ها را دوجداره میکنیم ولی خواب فلزی باقی می ماند…
بسیاری از افراد تصور گفته شده در خط بالا را دارند و به دلایل متفاوتی بر این نظر پا فشاری می ‌کنند. گاهی به دلیل قیمت تمام شده و گاهی به دلیل اینکه از خرابی دیوارها جلوگیری کنند، این تصمیم گرفته می شود.
در مورد تخریب ساختمان و یا دیوارها برای نصب پنجره دوجداره باید گفت که هیچ گونه خرابی صورت خواهد گرفت، تمامی کارشناسان ایوان کار خود را به درستی انجام خواهند دارد.
در مورد هزینه هم اگر ادامه مقاله را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که مبلغ پرداختی در این حالت اصلا سودمند و موثر نیست و اصلاً این کار را انجام ندهید، بهتر است.

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

تفاوت شیشه یک جداره و شیشه دوجداره

اگر در محیط کار و منزل تان شیشه های به کار رفته در پنجره تک جداره هستند، پس حتما صدای بیرون را به خوبی می شنوید، حرارت آفتاب را در تابستان به خوبی حس می کنید و در فصل زمستان سوز سرما در محیط لمس می شود.
اینها ویژگی بارز شیشه تک جداره است، ضخامت بسیار کم، باعث شده تا عایق نباشد، صدا، حرارت، گرد و خاک را به خوبی از خود عبور دهد و در بین دو فضا خارجی و بیرونی به اشتراک بگذارد.

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

پنجره دو جداره اما متفاوت است. شاید هر دو شیشه به کار رفته از همان جنس و ضخامت تک جداره باشند اما به دلیل تفاوت در ساختار کیفیت بسیار بالایی دارند.

علت برتری و مزیت شیشه دوجداره

فرض کنید که دو شیشه کاملا معمولی با ضخامت ۴ یا ۶ میلیمتر را در یک فاصله حدود ۸ تا ۱۰ میلی متر از یکدیگر قرار داده اید و در میان آنها از گاز خنثی آرگون پر کرده اید.

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

فضای مابین دو شیشه و گاز موجود باعث می‌ شود تا اتفاقات بیان شده در حالت تک جداره رخ ندهد، در این حالت شیشه عایق مناسب و با کیفیتی است.

  • جلوگیری از ورود و خروج صدا
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار هوای بیرون
  • جلوگیری از هدر رفت انرژی

اما، شیشه دوجداره به تنهایی نمی‌ تواند تمام موارد گفته شده در بالا را انجام دهد. نحوه عایق کردن و همچنین قاب بسیار اهمیت دارد. در حقیقت این دو قطعه لازم و ملزوم یکدیگرند.

آیا می توان قاب آهنی را برای پنجره دوجداره استفاده کرد؟

بله، می‌ توان استفاده کرد، اما ماهیت کار اشتباه است. نیت از تغییر پنجره تک جداره و نصب پنجره دوجداره اگر به دلیل ارتقاء کیفیت، کاهش صدای اطراف و مواردی از این دست باشد. این کار بی فایده است.

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

آهن دارای ویژگی هایی است که اصلا برای این کار مناسب نیست، انتقال دهنده حرارت، انتقال دهنده صدا و از همه مهمتر وجود فاصله در بین درزها که هیچگاه نمی توان آنها را از بین برد.
فلزات توخالی مانند قاب فلزی پنجره انتقال دهنده عالی صدا هستند، حتی اگر شما از پنجره های سه جداره هم استفاده کنید عملاً با وجود قاب آهنی کاری عبث انجام داده اید.

انتقال سریع حرارت در فلزات

در روزهای مختلف سال به قاب دست بزنید، قطعا متوجه دمای بیرون خواهید شد. پس این کار ایده خوبی نیست. آلومینیوم و آهن دو فلز پر کاربرد برای قاب پنجره است، تفاوت در میزان انتقال صدا و حرارت تقریبا یکسان است و علت استفاده از این دو به دلیل خاصیت مقاوم بالا در برابر رطوبت آلومینیوم است.
برای تعویض پنجره قدیمی، حتماً از قاب شروع کنید نه از شیشه…

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

درز در محل اتصال شیشه و فلز

هیچ گاه نمی ‌توانید محل اتصال را به خوبی آب بندی کنید، حتی در پنجره های کشویی همواره فاصله ای بین دو فلز به وجود خواهد آمد. اگر فرض را بر این بگذاریم که آهن و آلومینیوم عایق حرارت و صدا هستند همین درز هر چند کوچک ایرادی بزرگ به حساب می‌آید.
اجزای ثابت و قابل تحرک در قاب پنجره هیچگاه چفت یکدیگر نخواهند شد. برای اطمینان کافی است تا در همین لحظه به تمام پنجره های موجود در محیطی که هستید مراجعه کنید.

آیا نصب شیشه دوجداره بر روی پنجره قدیمی تاثیری دارد؟

به سوال اصلی باز می گردیم، با در نظر گرفتن موارد گفته شده قطعاً پاسخ خیر است. هیچ تأثیری ندارد، زیرا بدنه اجازه نمی ‌دهد تا شیشه دو جداره به عنوان یک عایق عمل کند.
قاب پروفیل با جداره ها و چفت های خاص طراحی شده که خود به عنوان یک عایق کامل عمل می ‌کند، تحمل وزن شیشه ها را دارد و در طول زمان نشست نمی کند.
چسب و لاستیک های به کار رفته در قاب به گونه‌ ای است که خود درزگیر هایی قوی و مستحکم هستند که اجازه انتقال حرارت را نمی دهند.
نبود پیچ و یا جوش هایی که باعث ایجاد منفذهای اضافه شود نیز مزیت دیگری بر قاب های فلزی است.
اگر قصد استفاده از شیشه دو جداره را دارید ولی قاب آهنی را تغییر نمی ‌دهید، باید بگوییم اشتباه بزرگی را رقم خواهیم زد زیرا در آینده ای نه چندان دور پشیمان خواهید شد.

پنجره دوجداره ایوان

ایوان ارائه دهنده انواع پنجره دوجداره UPVC با پروفیل بسیار مرغوب است، نصب و تعویض بدون خرابی با قیمتی بسیار منصفانه…
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02191301559 تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست