انواع پنجره دوجداره در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. یکی از انواع باکیفیت پنجره که طرفداران زیادی هم دارد، پنجره ریلی است که نحوه باز و بسته شدن آن با پنجره‌های لولایی متفاوت است. لغزیدن سریع و راحت ریل این پنجره‌ها حس خوبی به شما می‌دهد. البته مزایای زیادی را برای این نوع پنجره‌ها می‌توان عنوان کرد که قصد داریم تا در این مقاله بیشتر با آن‌ها آشنا شویم.

پنجره دوجداره ریلی چیست؟

ممکن است خیلی در مورد این نوع پنجره‌ها اطلاعی نداشته یا از آن‌ها استفاده نکرده باشید. این پنجره‌ها به صورت افقی بر روی ریل حرکت می‌کنند و بسته یا باز می‌شوند. هر چند برای محیط‌هایی که عایق صوت و انرژی اهمیت زیادی دارد، شاید پنجره‌های لولایی مناسب‌تر باشند و درصد عایق‌بندی بیشتری داشته باشند؛ اما زیبایی و مزیت‌های دیگری که این نوع پنجره دارد باعث می‌شود تا اکثر افراد آن را ترجیح دهند.

انواع پنجره ریلی دوجداره

اگر می‌خواهید برای تعویض پنجره دوجداره اقدام کنید و پنجره‌های جدید را برای ساختمان خود برگزینید، این پنجره‌ها می‌توانند انتخابی مناسب برایتان باشند. به همین علت بهتر است انواع پنجره دوجداره ریلی را بشناسید تا با توجه به نیاز خود بهترین مدل را انتخاب کنید.

  • پنجره دوجداره تک ریل

این پنجره به گونه‌ای طراحی شده است که فقط یک سمت آن حرکت می‌کند و سمت دوم آن ثابت است. معمولاً برای پنجره‌های کوچک و جمع و جورتر از پنجره‌های تک ریلی استفاده می‌شود. با توجه به این که عایق‌بندی این پنجره‌ها بهتر است، در مراکز بزرگ و جایی که صرفه‌جویی در انرژی اهمیت زیادی دارد از این نوع پنجره دوجداره ریلی استفاده می‌شود.

  • پنجره دوجداره دو ریلی

گاهی اوقات دو لنگه پنجره قابلیت بازشوندگی دارند و بر روی ریل می‌لغزند. این پنجره‌ها دارای سطح مقطع کوچک‌تری نسبت به نوع تک ریل هستند و عایق‌بندی آن‌ها نیز به نسبت کمتر است. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که تهویه هوا با باز و بسته کردن پنجره‌ها صورت می‌گیرد و از هوای بیرون در بیشتر مواقع استفاده می‌کنید، این نوع پنجره دوجداره یک انتخاب خوب برای ساختمان شماست. البته بهتر است بدانید که قیمت پنجره دوجداره دو ریل نسبت به یک ریل مناسب‌تر است.

جنس پنجره دوجداره ریلی

انواع پنجره دوجداره ریلی در جنس‌های مختلف مانند UPVC و آلومینیومی تولید می‌شوند. البته نوع یو‌پی‌وی‌سی آن پرطرفدار تر است. با این وجود با توجه به تنوع رنگی بیشتری که در پنجره‌های آلومینیوم وجود دارد، می‌توان از آن‌ها برای فضاهای بزرگ مطابق با معماری ساختمان استفاده کرد و طرفداران خاص خود را دارد.
با این وجود برندهای مطرحی مانند هافمن، ویستابست، وین تک … از جنس یو پی وی سی با کیفیت بالا در محصولات خود استفاده می‌کنند.

مزایا و معایب استفاده از پنجره دوجداره ریلی

شاید بیشترین دلیل پرطرفدار بودن این پنجره‌ها، حالت بازشوندگی ریلی و آسان‌تر آن است. سهولت در باز و بسته شدن پنجره برای بسیاری از کاربران بسیار مهم است. این پنجره‌ها برای مناطقی با آب‌وهوای معتدل و تمیز بسیار جذاب است تا ساکنین ساختمان بتوانند به راحتی از هوای مطبوع بیرون در صورت نیاز بهره ببرند. قابلیت استفاده از این پنجره‌ها برای فضاهای کوچک نیز از دیگر مزیت‌های پنجره دوجداره ریلی محسوب می‌شود. این پنجره‌ها هنگام بازشدن نیاز به فضای اضافی ندارند و مانند پنجره‌های لولایی، کشوی آن‌ها وارد محیط منزل نمی‌شود. به همین علت برای پرده‌ها نیز مزاحمت ایجاد نمی‌کنند. به علاوه هنگام باز کردن آن‌ها احتمال برخورد با لولای پنجره برای کودکان وجود ندارد.
البته نباید این نکته را هم نادیده گرفت که در کنار مزایای که این پنجره‌ها دارند، معایبی مانند درصد عایق‌بندی پایین در برابر حرارت، صدا و گرد و غبار را خواهند داشت. به علاوه تمیز کردن آن‌ها به نسبت پنجره‌های لولایی سخت‌تر است.

خرید بهترین پنجره دوجداره ریلی

استفاده از خدماتی عالی در زمینه پنجره دوجداره ریلی می‌تواند به شما این امکان را دهد تا برای مدت زمانی طولانی پنجره‌هایی باکیفیت را در اختیار داشته باشید. هلدینگ ایوان یکی از خوش‌سابقه‌ترین مرکز حرفه‌ای در زمینه پنجره دوجداره در انواع مختلف است که می‌توانید از آن‌ها مشاوره دریافت کنید و از خدمات آن‌ها در زمینه تعویض پنجره دوجداره و خرید پنجره ریلی در انواع مختلف بهره ببرید. این هلدینگ معتبر و خوشنام بهترین و باکیفیت‌ترین پروفیل‌های UPVC را برای تولیدات خود به کار می‌گیرد و خدمات پس از فروش عالی را ارائه می‌دهد.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست