معرفی توری پنجره و انواع توری

در اکثر شهرها و روستاها، به خصوص در فصل تابستان حشرات موذی و پشه‌ها زیاد می‌شوند و همین عامل سبب می‌شود تا بر روی پنجره‌ها که مکانی جهت ورود این حشرات هستند، توری نصب شود. برای گرد و غبار، آلودگی صوتی، عایق حرارتی و … از پنجره دوجداره استفاده می‌شود و نصب توری بر روی این پنجره‌ها هم سبب می‌شود تا با آرامش خاطر به راحتی در منزل یا دفتر کار خود فعالیت کنید. به علاوه هر وقت که دوست دارید از هوای مطبوع بیرون نیز بهره ببرید.

توری پنجره چیست و چه کاربردی دارد؟

توری پنجره همان‌طور که از نامش پیداست، یک لایه تور مانند است که بر روی پنجره‌ها نصب می‌شود. این لایه در اصل قسمتی از پنجره را پوشش می‌دهد که باز شده و محیط بیرون و داخل ساختمان را با هم در تعامل نگه می‌دارد. هر چند از توری پنجره برای کاربردهای مختلف حتی جلوگیری از ورود گرد و غبار درشت و شن در برخی مناطق استفاده می‌شود؛ اما بیشترین کاربرد آن‌ها در جلوگیری از ورود حشرات و پشه‌ها در فصل تابستان است. بر روی پنجره دوجداره توری‌های مختلفی می‌توان نصب کرد.

انواع توری پنجره قابل‌استفاده بر روی پنجره دوجداره

هنگامی که برای تعویض پنجره دوجداره اقدام می‌کنید، می‌توانید از توری هم در بخش بازشوی آن بهره ببرید و از این به بعد با خیال راحت پنجره را باز کرده و از هوای بیرون لذت ببرید. مدل‌های مختلف توری بر اساس جنس و کارایی آن‌ها شامل موارد زیر هستند.

  • توری پلیسه‌ای

این توری آکاردئونی یا پلیسه بهترین مدل برای پنجره‌های مختلف از جمله پنجره دوجداره است. سبک طراحی آن به گونه‌ای است که مقاومت بالایی دارد و به راحتی خراب نمی‌شود. برای جمع شدن این توری‌ها از فنر یا لولا استفاده می‌شود.

  • توری مگنتیک

این توری از الیاف فایبرگلاس تولید می‌شود. از فناوری جدید برای قراردادن این الیاف در کنار هم استفاده می‌شود. برای انواع پنجره دوجداره استفاده از این توری‌ها بسیار کاربردی است. این توری همانند توری‌های پلیسه‌ای است. با این تفاوت که توری پلیسه قابل جدا شدن نیست؛ اما توری مگنت به راحتی جمع شده و از قاب پنجره جدا می‌شود. نصب آسان و قفل مگنتی خودکار در کنار استحکام بالایی که این توری‌ها دارند، آن را برای استفاده بر روی پنجره دوجداره پرطرفدار کرده است.

  • توری رولینگ برای پنجره دوجداره

این توری‌ها دارای قابی ثابت است که همانند کرکره رول شده و به سمت این قاب می‌رود. حال ممکن است جهت حرکت آن به صورت افقی یا عمودی باشد.

  • توری ریلی

برای پنجره دوجداره کشویی از توری ریلی استفاده می‌شود. این نوع توری به سمت چپ یا راست باز و بسته می‌شود و گاهی اوقات آن را به کشوی پنجره متصل می‌کنند و با باز و بسته شدن این کشو، توری پنجره دوجداره هم باز یا بسته می‌شود.

  • توری لولایی

یکی از توری‌هایی که البته استفاده از آن‌ها چندان رایج نیست، توری‌های لولایی است که فضای زیادی برای باز شدن نیاز دارد. این توری‌ها دارای یک لولا در یک قاب هستند و همانند پنجره لولایی، باز و بسته می‌شوند. بیشتر از این نوع توری‌ها بر روی درب‌ها استفاده می‌شود.

  • توری پنجره خورشیدی

علاوه بر توری‌هایی که برای جلوگیری از ورود حشرات بر روی پنجره‌ها قرار می‌گیرد، توری خورشیدی هم وجود دارد. این توری‌ها مانع از ورود اشعه خورشید می‌شوند و می‌توانند تا 90 درصد اشعه خورشید را جذب کنند. این توری‌ها معمولاً در رنگ تیره تولید می‌شوند.

  • توری پنجره امنیتی

از دیگر توری‌هایی که بر روی پنجره دوجداره قرار می‌گیرد، توری امنیتی است که نسبت به توری‌های قبلی، مقاوم‌تر و ضخیم‌تر است. توری امنیتی دارای قاب آلومینیوم یا فولاد است و مقاومت بالای آن‌ها باعث می‌شود تا در برابر ضربات احتمالی آسیب نبینند.

خرید انواع توری پنجره دوجداره

برای این که آسایش بیشتری را در محل کار و زندگی خود تجربه کنید، می‌توانید از انواع توری با توجه به نوع پنجره و نیاز محیط بهره ببرید. قیمت پنجره دوجداره و توری که روی آن قرار می‌گیرد، وابسته به عوامل مختلفی است. مثلاً نوع توری، جنس آن، مقاومت و کیفیت آن همگی بر روی این قیمت تاثیرگذارند.
برای خرید توری پنجره و طراحی پنجره دوجداره باکیفیت و مدرن، مراکز معتبری را انتخاب کنید که بهترین کیفیت را ارائه دهند.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست