در تابستان، کولر جوابگوی این خانه نیست. در زمستان هم، بخاری و شوفاژ ها خانه را گرم نمی کند. ایراد از کولر، بخاری یا پکیج است؟ یا ایراد از خانه؟ معلوم نیست…

کیفیت و آسایش دو خواسته و معیار برای زندگی راحت هستند. در هر بعدی که بنگریم خواهیم دید که در مدل و چهارچوب مختلف ،این دو واژه قابل تعریف هستند.
به طور مثال اگر در یک خانه که همیشه در تابستان گرم است و در روزهای تعطیل صدای فروشندگان دوره گرد، خواب را از آدم می گیرد. قطعاً کیفیت زندگی و آسایش زیر سوال می رود!
آیا چاره کار تغییر خانه است؟ یا فریاد بر سر فروشندگان دوره گرد؟ یا خرید کولر بزرگتر؟ خیر… آیا ایراد در معماری بنا است؟ به دلیل اصلی نزدیک شدید، ایراد کار تنها از درب و پنجره است و راهکار، تعویض پنجره قدیمی و نصب پنجره دوجداره.

تاثیر پنجره دوجداره در گرمایش و سرمایش ساختمان

هدر رفت انرژی در ساختمان مسکونی و تجاری

تحقیقات نشان داده که اتلاف انرژی در ساختمان هایی که به‌ جای استفاده و نصب پنجره دوجداره، پنجره های معمولی دارند به شدت زیاد است. با محاسبه درصد اتلاف انرژی می توانید متوجه شوید که ماهیانه چه مبلغی را فقط جهت عدم استفاده از تجهیزات مناسب دور می ریزید.
در منازل، به دلیل استفاده بیشتر از انرژی در فصل گرما و سرما تحقیقات بیان کرده است که در طول ماه حدود ۳۵ درصد از انرژی سرمایشی و ۲۵ درصد از انرژی گرمایشی هدر می رود.
در ساختمان های اداری و تجاری این درصد به نسبت کمتر است و انرژی سرمایشی ۳۰% و ۲۰% مخصوص انرژی گرمایشی است. با توجه به آبونمان و نحوه حساب قبوض این درصدها قطعاً مبالغ هنگفتی خواهند شد.
اگر بخواهیم با عدد و رقم حساب کنیم، اگر هزینه قبض گاز یک واحد مسکونی را حدود ۵۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم، در طول ۳۰ روز مبلغ ۱۷۵ هزار تومان آن فقط جهت استفاده از پنجره های نامناسب است.
همین عدد در یک سال بیش از دو میلیون تومان خواهد بود.

تاثیر پنجره دوجداره در گرمایش و سرمایش ساختمان

اگر از هزینه قبض گاز یک محیط اداری و تجاری را با همان مبلغ گفته شده در بالا را اندازه گیری کنیم، هزینه کمتر از حالت خانگی است اما قطعاً میزان استفاده در طول شبانه روز نیز به نسبت بسیار کمتر خواهد بود.

تاثیر پنجره دوجداره در گرمایش و سرمایش ساختمان چیست؟

اگر بخواهیم پنجره دو جداره را بررسی کنیم و خرید آن را توجیه نماییم، فکر می‌ کنم همین مثال بالا کفایت می ‌کند. شما سالانه مبلغی را دور می ریزید بدون آنکه آورده برای شما داشته باشد.
اولین و مهمترین تأثیر استفاده از پنجره یو پی وی سی گرم نگه داشتن خانه در فصل سرما و سرد یا خنک نگه داشتن خانه در فصل گرما است.
انرژی در همان محیطی که هست حفظ خواهد شد، درز های بین دیوار و پنجره دیگر وجود ندارد و در فصل سرما شاهد سوز آمدن از بین درز پنجره ها نخواهیم بود و از طرفی در فصل گرما هوای خانه، بیرون نخواهد رفت.
از همه مهم تر، نور خورشید کاملا کنترل شده وارد محیط خانه خواهد شد و تلاش کولر در فصل گرما را هدر نخواهد داد. این ویژگی تنها به دلیل گازی است که بین دو شیشه تزریق شده است.
دیگر نیازی به نصب دزرگیر های فومی در فاصله زمانی مختلف نیست و به راحتی می توانید از پنجره یو پی وی سی در به دلیل عملکرد صحیح لذت ببرید.

تاثیر پنجره دوجداره در گرمایش و سرمایش ساختمان

اگر دوستدار محیط زیست هستید، باید به شما بگویم که نصب پنجره دوجداره قدمی بزرگ است که برداشته اید. عدم تولید گاز های گلخانه‌ای و حفظ منابع طبیعی از حداقل کارهایی است که شما انجام داده اید.

UPVC نحوه ذخیره انرژی در پنجره

دو شیشه که در فاصله مشخص از یکدیگر در قاب قرار گرفتند، فاصله بین دو شیشه از گازهای مخصوص پر شده که خاصیت آن مقاومت در برابر انرژی و عدم انتقال صدا از طرفین است. عدم نفوذ پذیری صدا، کنترل و فیلتر نور خورشید و در نهایت حفظ انرژی گرمایشی و سرمایشی در محیط.

عایق صدا

گاز مابین دو شیشه و از طرفی ساختار بدنه به گونه‌ ای است که درصد بسیار زیادی از صدای بیرون را می ‌گیرد و از انتقال صدا جلوگیری می کند. کافیست تا یک بار در محیطی قرار بگیرید و پنجره دوجداره داشته و از صدا کلافه شوید، با بستن پنجره UPVC سکوت دلچسبی حکم ‌فرما خواهد شد.

عایق حرارتی

اگر بر اساس محاسبه قبض در پاراگراف های بالاتر تصور کنید که در طول سال هزینه آبونمان برق و گاز ثابت بماند، شما سالیانه ۴ میلیون تومان را برای قبض برق و گاز اضافه ‌تر پرداخت می کنید. چه برداشتی از این محاسبه خواهید داشت؟
پیشنهاد ما این است که به این سوال پاسخ دهید، هزینه تعویض پنجره دو جداره چقدر خواهد بود؟ آیا ارزش ندارد؟ با این حرکت آیا کیفیت زندگی را بهبود نداده‌ایم و آسایش را به خود هدیه نکرده‌ایم؟

تاثیر پنجره دوجداره در گرمایش و سرمایش ساختمان

نقش پنجره در انتقال حرارت

قاب فلزی و چوبی اصلاً عایق حرارتی نیست و به راحتی انرژی را از خود عبور می ‌دهد. برای تایید این گفته کافیست در یک روز سرد، دست خود را به قاب پنجره بزنید. قطعاً سرمای بیرون را به خوبی حس خواهید کرد حتی اگر شوفاژ یا بخاری در بیشترین درجه خود باشد.
شیشه به تنهایی درصد بسیار کمی مقاومت دارد و به راحتی صدا و حرارت را عبور می ‌دهد، اما اگر دو شیشه را به درستی و در شرایط قابل قبول قرار دهیم، مقاوم خواهند شد. (در پنجره دوجداره و گازهای بین دو شیشه).
ابعاد پنجره اهمیت دارد. در کشور عزیزمان به دلیل تفاوت آب و هوایی، میزان و حتی مدل رطوبت در شمال و جنوب کشور، استاندارد های اندازه یک پنجره متفاوت است.
به دلیل نوع تابش آفتاب و همچنین شرایط هوایی برای هدر رفت کمتر انرژی در مناطق شمالی باید از پنجره های کوچک تر و هر چه به جنوب کشور نزدیک تر شویم پنجره های دوجداره باید ابعادی به نسبت بزرگتر داشته باشند.
محل نصب پنجره اهمیت دارد. در ایران اکثر خانه ها شمالی-جنوبی هستند و محل نصب پنجره ها اکثرا در این دو سمت است، برای حفظ انرژی بیشتر، نصب پنجره دوجداره در جنوب ساختمان برای کنترل گرما در زمستان و کاهش ورود حرارت در تابستان مناسب تر است.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست