اهمیت پنجره‌ها در ساختمان‌سازی بر کسی پوشیده نیست. امروزه اغلب افراد به نصب پنجره‌های دوجداره که مزایای بسیاری دارند روی آورده‌اند. نکته مهمی که راجع به نصب پنجره دوجداره UPVC وجود دارد، نحوه اندازه‌گیری آن است. یک اندازه‌گیری نادرست باعث می‌شود، خسارت مالی زیادی به مالک وارد شده و در نهایت هم از نتیجه کار راضی نباشد. در این مقاله قصد داریم راجع به تعویض پنجره دوجدار و نحوه صحیح اندازه‌گیری آن صحبت کنیم.

تعویض پنجره دوجداره

پنجره قرار است در چه بستری نصب شود؟

قبل از آغاز به کار حتما به این سوال پاسخ دهید. آیا قرار است پنجره دوجداره UPVC

شما روی ساختمان نوساز یا همان بستر خام آجر تعبیه شود؟ یا قصد تعویض پنجره قدیمی با دوجداره را دارید؟ پاسخ به این سوال روی نحوه اندازه‌گیری پنجره تاثیر خواهد داشت.

اگر می‌خواهید پنجره را در ساختمان نوساز تعبیه کنید

به دلیل این که در ساختمان‌های نوساز، هیچ گونه بستر خاصی برای پنجره وجود ندارد، بنابراین شما باید پنجره را روی بستر خام پیاده کنید. برای بالا بردن کیفیت نصب و کارایی پنجره دوجداره،  باید یک پروفیل آلومینیومی را قبل از نصب، به کار ببرید.

فراموش نکنید که تراز بودن بستر قرارگیری پنجره را حتما بررسی کنید. برای بررسی تراز بودن بستر، لازم است تا سقف ساختمان زده شده و دیوارها نیز کامل شده باشند. علاوه بر آن اگر از سقف و دیوار کاذب استفاده می‌کنید هم باید بعد از اتمام نصب آن‌ها اقدام به بررسی تراز بودن بستر کنید.

نصاب پنجره در مرحله بعد باید طراحی مناسبی برای ساختمان شما در نظر بگیرد. بنابراین طراح باید نوع یراق‌الات و پروفیل‌ها و نوع پنجره را تعیین کرده و همچنین لنگه بازشو متناسب با ساختمان را انتخاب کند. با مراجعه به لیست قیمت پنجره دوجداره در این مرحله می‌توانید، با توجه به بودجه خود پنجره دوجداره UPVC مناسب با بودجه‌تان را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید پنجره را روی ساختمان بازسازی شده نصب کنید

در صورتی که قصد تعویض پنجره بدون تخریب روی یک ساختمان را دارید، نحوه اندازه‌گیری کمی متفاوت خواهد بود. دلیل این تفاوت آن است که به علت کهولت سن ساختمان اغلب ساختمان‌ها بستر ترازی برای پنجره‌های دوجداره نخواهند داشت. این جمله به ویژه برای ساختمان‌هایی که بیش از 12 سال از عمر آن‌ها می‌گذرد، صدق می‌کند. زیرا به مرور زمان طبقات زیرین دچار نشست‌های شدیدی می‌شوند و این امر باعث فشار زیاد روی چارچوب پنجره می‌شود.

برای تعویض پنجره بدون تخریب، ابتدا لازم است تا آن را به آرامی از قاب و شاخش جدا کرد. سپس با کمک پروفیل‌های آلومینیومی یا فولادی، بازسازی مناسبی برای نصب پنجره انجام داد.

بنابراین فرآیند اندازه‌گیری پنجره دوجداره کمی متفاوت از حالت اول که توضیح دادیم خواهد بود.

روش اندازه‌گیری برای نصب پنجره دوجداره

همانطور که می‌دانید، برای اندازه‌گیری باید ارتفاع و عرض را محاسبه کنید.

اندازه‌گیری عرض

برای اندازه‌گیری عرض لازم است تا عرض پنجره را از بالاترین نقطه، وسط و پایین‌ترین نقطه در محور عرضی با کمک متر محاسبه کنید. در واقع اندازه‌گیری عرض سه بار و با رعایت تلرانس صورت می‌گیرد.

اندازه گیری ارتفاع

برای محاسبه ارتفاع هم باید سه بار اندازه‌گیری انجام دهید. یک بار از چپ، یک بار از وسط و بار سوم هم از قسمت راست پنجره محاسبه کنید. در هربار متر باید از سقف تا پایین پنجره گذاشته شود.

 

پنجره دوجداره UPVC

قبل از نصب پنجره دوجداره UPVC بخوانید!

  • برای داشتن یک پنجره دوجداره UPVC لازم است تا دو مرحله اندازه‌گیری و نصب پنجره به درستی انجام شود. اشکال در هر کدام از این مراحل، باعث آسیب به ساختمان شما خواهد شد. بنابراین سعی کنید تمامی استانداردها را با دقت اجرا کنید. البته مرحله اندازه‌گیری را می‌توان حتی مهم‌تر از نصب دانست، زیرا اگر درست انجام نشود، نصب پنجره دو جداره UPVC هم با‌دقت و ظرافت صورت نمی‌گیرد و پنجره کارایی لازم را نخواهد داشت.
  • منظور از اندازه‌گیری این است که ابعاد درست و مناسب را در دیواری که پنجره قرار است داخل آن تعبیه شود را به دست آورید.
  • داشتن کتیبه، نوع پنجره دو یا سه جداره، حالت بازشو، طرح پروفیل و…. در اندازه‌گیری پنجره مهم هستند.

اندازه گیری پنجره دوجداره قدیمی

کلام آخر

در این مقاله نکات مهم برای اندازه‌گیری پنجره دوجداره upvc عنوان شد. هر چند با کمک اطلاعات ذکر شده در مقاله می‌توانید به راحتی ابعاد پنجره مورد نظر خود را محاسبه کنید. تولیدی ایوان این امکان را در اختیار شما قرار داده تا از طریق فرم استعلام قیمت پنجره دوجداره، پیش‌فاکتور مربوط به سفارش خود را تهیه و در خواست تعویض پنجره را داشته باشید. اما نکته مهم در این باره این است که به دلیل حساس بودن مرحله اندازه‌گیری ابعاد پنجره، می‌توانید از متخصصان گروه تولیدی ایوان برای این کار و همچنین نصب پنجره کمک بگیرید. این گروه تمامی مراحل مربوط به تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره دوجداره را از صفر تا صد انجام می‌دهد.

 

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست