بیست معیار ویژه برای تعویض پنجره و در

بیست معیار ویژه برای تعویض پنجره و در

استفاده از پنجره‌ دوجداره در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر است و یک نکته مهم برای ساخت اکثر خانه‌های جدید محسوب می‌شود. 25 تا 30 درصد اتلاف حرارت از طریق پنجره‌ها است و این عامل مهم اتلاف انرژی گرمایش و سرمایش منازل را نمی‌توان انکار کرد. بنابراین در این مقاله شما را با معیارهای مهمی که برای تعویض پنجره و در باید در نظر بگیرید آشنا خواهیم کرد.

1. اگر تصمیم به تعویض پنجره دوجداره خود دارید، باید در مورد نوع پنجره‌ای که خریداری می‌کنید و نحوه تعویض آن به درستی فکر کنید.
2. همچنین باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه ویژگی‌هایی در پنجره منزل شما وجود داشته باشد. تصمیم‌گیری در درباره مواردی مثل انواع قاب، نحوه تعویض پنجره‌ نیز با اهمیت است.
3. پس از انتخاب نوع پنجره، باید به طراحی، مصرف انرژی، گارانتی و نصب مناسب آن نیز فکر کنید.
4. ضریب U کم را برای مقاومت حرارتی بهتر در آب‌و‌هوای سردتر انتخاب کنید. ضریب U سرعتی است که یک پنجره جریان گرمای غیرخورشیدی را هدایت می‌کند.
5. به دنبال ضریب افزایش گرمای خورشیدی کم (SHGC) باشید. SHGC اندازه‌گیری تابش خورشیدی است که از طریق یک پنجره پذیرفته می‌شود. SHGCهای کم افزایش گرما را در آب و هوای گرم کاهش می‌دهند.
6. به جای فاکتورهای U و SHGCهای مرکزی شیشه، به دنبال فاکتورهای U و SHGCهای کل واحد باشید. اعداد کل واحد با دقت بیشتری عملکرد انرژی کل محصول را منعکس می‌کنند.
7. پوسیدگی یا تاب برداشتن پنجره‌ها یا خرابی شیشه‌های دوجداره نشان می‌دهند که باید به تعویض پنجره بپردازید.
8. پنجره‌ UPVC بی‌کیفیت ممکن است به مرور زمان تغییر رنگ دهد و با افزایش گرما ممکن است تاب بردارند. اگر شیشه معمولی شما خراب است، یا دچار بخارگرفتگی در طول روز یا شب می باشد، ممکن است متوجه نشت آب، تراکم، ترک، تراشه، سوراخ و خراشیدگی و مشکل در تنظیم دمای خانه خود شوید.
9. پنجره‌های قدیمی یا ناکارآمد می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر اتلاف انرژی خانه شما داشته باشند و منجر به هزینه‌های بالای مصرف انرژی شوند. هرچه گرمای بیشتری از خانه شما خارج شود، مصرف انرژی در زمستان برای حفظ گرمایش افزایش می‌یابد و باید هزینه‌ بیشتری بپردازید.
10. پنجره‌های قدیمی اغلب تک جداره هستند و بنابراین در برابر نشتی آسیب پذیرتر خواهند بود. سرمایه‌گذاری روی پنجره‌های دوجداره با گاز آرگون برای کاهش اتلاف حرارت ایده بسیار خوبی محسوب می‌شود. قیمت پنجره‌ دوجداره نیز بسیار مناسب‌تر است.

11. دلایل زیادی برای دشوار باز شدن پنجره‌ها وجود دارد. مثلا گیر کردن پنجره، تاب برداشتن قاب پنجره‌های UPVC که در هوای گرم منبسط می‌شود از جمله این موارد است. در تمام این شرایط، خرید و نصب پنجره جدید مشکل را حل می‌کند.
12. پنجره‌های مدرن برای کاهش انتقال صدا طراحی شده‌اند که اگر در نزدیکی یک خیابان شلوغ زندگی می‌کنید، می‌تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی شما ایجاد کند.
13. نکته مهمی که باید در مورد پنجره‌های دوجداره در نظر بگیرید این است که هزینه قبض انرژی شما برای گرم کردن خانه شما بیشتر از هزینه خرید و نصب و یا تعویض پنجره دوجداره خواهد بود. در برخی موارد تا 25٪ و حتی بیشتر صرفه‌جویی خواهد شد. بنابراین سرمایه گذاری نکردن برای خرید پنجره جدید به دلیل هزینه اولیه آن احتمالا در دراز مدت به ضرر شما خواهد بود.
14. اگر مکانیسم قفل پنجره‌ قدیمی شما به درستی کار نمی‌کند، فراموش نکنید که این عارضه ممکن است یک مشکل امنیتی بالقوه برای شما ایجاد کند.
15. تراکم در داخل یا خارج شیشه ناشی از هوای مرطوب است و نشان‌دهنده خرابی آب‌بندی نیست.
16. برخلاف تراکم، مه‌ای که بین شیشه‌های یک واحد ایجاد می‌شود را نمی‌توان پاک کرد و نشانه‌ای از خرابی آب‌بندی است.
17. خرید در و پنجره دوجداره از تولیدکنندگانی که نحوه استفاده از این نوع در و پنجره‌ها را به شما آموزش‌ می‌دهند و گارانتی درجه یک عرضه می‌کنند را در الویت قرار دهید.
18. پنجره‌ دوجداره باید به درستی نصب شود تا از کارایی انرژی و راحتی آن‌ها اطمینان حاصل شود.
19. شناسایی تعویض پنجره‌ یا نیاز به تعمیر پنجره را به افراد خبره و کارشناس در این امر واگذار کنید.
20. اگر پنجره‌های شما در شرایط خوبی هستند، انجام اقداماتی برای بهبود کارایی آن‌ها ممکن است مقرون به صرفه‌ترین گزینه برای افزایش راحتی شما و صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی منزل یا محل کارتان باشدو افزایش طول عمر پنجره هایتان باشد.

بهترین نوع در و پنجره‌های باکیفیت نیز برای همیشه دوام نمی‌آورند و در مورد پنجره‌ دوجداره (به طور متوسط) عمری حدود 15 تا 20 سال پیش‌بینی می‌شود. بدیهی است که این امر تحت تأثیر عوامل متعددی مانند نحوه نگهداری آن‌ها، شرایط آب و هوایی و منطقه جغرافیایی که از آن‌ها استفاده می‌شود و نوع موادی که در ساخت فریم آن‌ها به کار رفته، خواهد بود. تعویض پنجره را باید به افراد متخصص واگذار کنید. از همراهی شما ممنونیم.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست