استفاده از پنجره دوجداره این سال‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. به گونه‌ای که نه تنها ساختمان‌های جدید دارای پنجره‌هایی از این نوع هستند، بلکه اکثر افراد پنجره‌های قدیمی خود را با پنجره‌های جدید دوجداره و UPVC تعویض می‌کنند. با این وجود هنگام تعویض پنجره فعلی، ممکن است این افراد دچار سردرگمی شوند که کدام نوع از پنجره‌های دوجداره برای آن‌ها مناسب‌تر است. پنجره‌های لولایی را بیشتر می‌پسندید یا قصد دارید با تعویض پنجره دوجداره کشویی از پنجره‌ای متفاوت استفاده کنید؟ برای این که بدانید پنجره کشویی برایتان مناسب است یا نه در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

خصوصیات پنجره دوجداره کشویی

برای تعویض پنجره دوجداره، گاهی اوقات نظرتان را پنجره‌های کشویی جلب می‌کنند. این پنجره‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست، به صورت کشویی باز می‌شوند؛ از این رو استفاده از آن‌ها راحت‌تر است. به علاوه این که هنگام باز کردن آن‌ها به سمت داخل خانه باز نمی‌شوند و فضای بیشتری را اشغال نمی‌کنند.
هنگام باز شدن این پنجره‌ها، لولای متحرک بر روی لولای ثابت یا متحرک دیگر می‌لغزد و به سمت چپ یا راست می‌رود. بدین صورت پنجره باز می‌شود. از این پنجره‌ها برای فضاهای کوچک به وفور استفاده می‌شود. حال ممکن است شما هم تصمیم گرفته باشید تا از این نوع پنجره‌های دوجداره کشویی استفاده کنید. قبل از هر چیز باید ببینید آیا این پنجره برای محیط مورد نظرتان مناسب است یا خیر.

پنجره دوجداره کشویی برای چه جاهایی مناسب است؟

برخی افراد دوست دارند به طور دائم فضای خانه خود را با هوای آزاد پر کنند. اینها همان کسانی هستند که روزی چند بار ممکن است پنجره خانه خود را باز و بسته کنند. اگر در شهری با هوای معتدل و پاکیزه زندگی می‌کنید، برای خرید پنجره دوجداره کشویی و تعویض آن با پنجره فعلی‌تان اصلاً شک نکنید. این پنجره‌ها بسیار راحت باز می‌شوند. از طرفی به علت این که لولای آن‌ها به فضای داخل خانه وارد نمی‌شود، امکان برخورد افراد با آن نیز وجود ندارد و پنجره‌های امن‌تری هستند. به‌خصوص برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند.
پنجره‌های کشویی دارای زیبایی بیشتری هستند و برای فضاهای مدرن انتخاب بهتری محسوب می‌شوند. به همین علت اکثر افراد مشکل پسند آن را در اولویت انتخاب خود قرار می‌دهند.

پنجره‌های کشویی برای چه فضایی مناسب نیستند؟

هر چند مزیت استفاده از پنجره کشویی کم نیست؛ اما ایراداتی هم دارد که باید هنگام تعویض پنجره دوجداره به آن هم توجه کنید. برخی افراد برایشان ورود گرد و غبار از اهمیت بالایی برخوردار است یا در محیطی زندگی می‌کنند که هوای آلوده‌ای دارند. در این فضاها، استفاده از پنجره کشویی به علت فضای خالی بین قاب بازشوها، ممکن است باعث ورود آلودگی بیشتری به داخل محیط خانه شود. البته یکی از شاخصه‌های پنجره‌های دوجداره، کاهش ورود گرد و غبار است؛ اما در بین همین نوع پنجره‌ها نیز درصد ورود گرد و غبار به نسبت پنجره‌های لولایی بیشتر است.

پس اگر در محیط‌هایی با آلودگی هوای زیاد یا اقلیم‌های خیلی گرم یا خیلی سرد زندگی می‌کنید، بهتر است پنجره‌های کشویی را کمتر مورد استفاده قرار دهید. ورود و خروج هوای گرم یا سرد نیز از بین دو کشوی این پنجره‌ها بیشتر صورت می‌گیرد و همین عامل سبب هدررفت انرژی می‌شود.
با توجه به مواردی که ذکر شد، بهترین کشو برای اقلیم‌های معتدل و افرادی که دوست دارند تا راحت پنجره خانه خود را باز و بسته کنند، پنجره کشویی است. در غیر این صورت بهتر است از پنجره‌های لولایی استفاده کنید.

قیمت پنجره دوجداره کشویی و خرید آن

هلدینگ ایوان به صورت حرفه‌ای در حوزه پنجره دوجداره، تعویض پنجره، نصب پنجره دوجداره و… فعالیت می‌کند. این شرکت بزرگ و تخصصی، از بهترین، مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین پروفیل‌ UPVC تولید شده در ایران و مطابق با استانداردهای جهانی و از برندهای معتبر روز استفاده می‌کند. در بین محصولات این هلدینگ می‌توانید از برندهای رئال وین، هافمن،ویستابست، وین تک و ویتانوا  بسیاری از برندهای باکیفیت دیگر دیدن کرده و محصولی قابل اطمینان را خریداری کنید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست