میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تعویض پنجره

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی انسان‌ها، داشتن پنجره دوجداره مزایای بسیار زیادی دارد. برای مثال این نوع پنجره با جلوگیری از اتلاف انرژی سهم به‌سزایی در صرفه‌جویی منابع انرژی و مالی ایفا می‌کند. گذشته از بحث صرفه‌جویی، انسان امروزی بیش از پیش به‌دنبال آرامش و آسایش در زندگی است. کارمندی که از شدت سرما یا گرمای اداره کلافه می‌شود بهره‌وری مفیدی نخواهد داشت. همچنین اگر هوای داخل خانه متعادل نباشد و آلودگی‌های صوتی نیز به آن اضافه شود، افراد خانواده آرامش خود را از دست می‌دهند. بنابراین با تعویض پنجره ها و استفاده از نوع یو‌پی‌وی‌سی آن از چند لحاظ خیال‌تان راحت می‌شود.

جلوگیری از ورود و خروج هوای گرم و سرد به محیط

شاید فکر کنید همین‌که پنجره‌های معمولی را ببندید دیگر مانع ورود و خروج هوا به داخل و خارج از محیط می‌شوید، در صورتی که درزهای افقی و عمودی تأثیر بسیار زیادی در اتلاف انرژی دارند. در فصل زمستان هوای داخل منزل باید با سرعت بیشتر و انرژی کم‌تری گرم شود، عکس این مسئله در فصل تابستان نیز صادق است. اما با وجود درزها و راه‌های باریکی که هوا از آن ردوبدل می‌شود این فرایند با سرعت کم‌تر و اتلاف انرژی همراه است. بهترین راه‌حل برای این موضوع تعویض پنجره های معمولی و نصب پنجره UPVC است، این پنجره ها به دلیل دوجداره پروفیل‌دار بودن از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تعویض پنجره

چطور مانع اتلاف انرژی می شود؟ UPVC پنجره

گفتیم عامل اصلی هدر رفت انرژی در پنجره‌های معمولی درزهای آن است. اما در پنجره‌ دوجداره یک عایق درزگیر قوی از جنس لاستیک وجود دارد که مانع از ورود هوا، گردوخاک، ذرات آلوده و سروصدا از خارج به داخل می‌شود. جنس و کیفیت این عایق باید به‌گونه‌ای باشد که در طولانی‌مدت و تحت فشار زیاد دچار پارگی و تغییر شکل نشود. در حقیقت پنجره‌ها به‌عنوان یک مرز بین فضای داخل و خارج باید در اثر رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید، وزش باد و پوسیدگی مقاوم باشند، در غیر این صورت باید خیلی زود هزینه‌هایی برای تعویض پنجره یا تعمیر آن متحمل شوید.

برای استفاده یا تعویض پنجره دوجداره باید به چه نکاتی توجه شود؟

  • استفاده از قاب و شیشه‌ی استاندارد
  • تولید استاندارد شیشه. (استفاده از مواد اولیه مرغوب ضامن کیفیت پنجره نیست بلکه باید در فرایند تولید نیز باید به نکات زیادی توجه شود.)
  • نصب مناسب. حدوداً 60 درصد از نتیجه‌بخشی تعویض پنجره با نوع upvc به فرآیند نصب آن مرتبط است.
  • توجه به تهویه مناسب هوا. برای سیستم‌های گرمایشی همچون بخاری، آب‌گرمکن، شومینه و… باید به تهویه‌ی مناسب هوا توجه داشته باشید چراکه عدم‌توجه به این نکته ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.
  • استفاده از پروفیل‌های مناسب برای تعویض. امروزه در کشور ما یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین پروفیل‌های تأیید شده «هافمن» است که در هلدینگ ایوان نیز از آن استفاده می‌شود.
  • اهمیت عایق صوتی بودن پنجره‌ها

جمع‌بندی

در این پست به اهمیت صرفه‌جویی با استفاده از پنجره‌های upvc پرداختیم. همان‌طور که گفتیم با تعویض پنجره و نصب دوجداره‌ی آن می‌توانید به افزایش آرامش، کاهش مصرف انرژی و دی‌اکسیدکربن که تهدیدی جدی برای محیط زیست به شمار می‌رود، کمک کنید. اگر تمایل به استفاده از پنجره‌های دوجداره دارید کار را تمام‌وکمال به هلدینگ ایوان بسپارید. ایوان فعالیت خود را در حوزه‌ی ساخت، نصب و تعویض پنجره دوجداره به‌طور حرفه ای از سال 1387 آغاز کرده است. همچنین از آنجایی که آگاهی از قیمت پنجره دوجداره دغدغه‌ی اولیه‌ی مشتریان است می‌توانید با ورود اطلاعات در قسمت «محاسبه آنلاین پنجره دوجداره» می‌توانید به‌راحتی از هزینه‌ی آن باخبر شوید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست