افزایش هزینه گاز شهری اتفاقی همگام با شروع فصل زمستان است. روشن کردن رادیاتور ها یا جای دادن بخاری در فضای خانه نیز اقدامی برای گرم کردن و گرم نگه داشتن خانه در فصل سرما است، اما وجود بخاری و یا رادیاتور به تنهایی نمی تواند دمای محیط را گرم نگه دارد. در این مقاله ۶ روش گرم نگه داشتن خانه یا محیط کار را بررسی کردیم. همراه ایوان باشید…

۶ روش گرم نگه داشتن خانه و محیط کار

شش روش گرم نگه داشتن خانه یا محیط کار

دمای مناسب و استاندارد در فصل سرما (در محیط خانه و یا محل کار) بر اساس استاندارد های جهانی چیزی بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد است. اما اغلب ما عادت نداریم تا در زمستان و پاییز دما را در این فاصله تنظیم کنیم. تغییر نکردن نحوه پوشش و لباس باعث می‌ شود تا در اکثر مواقع بخاری و یا رادیاتورها در بالاترین درجه خود باشند اما ما در نهایت احساس سرما کنیم.

افزایش هزینه قبض گاز از تبعات دیگر عدم اصلاح روند زندگی است. اما گاهی می توان با چند حرکت ساده، گرما را در محیط به چرخش در آورد و دما را حفظ کرد و البته که در مخارج نیز صرفه جویی نمود.

۶ روش گرم نگه داشتن خانه و محیط کار

تغییر دکوراسیون خانه یا محل کار در فصل سرما

اگر از رادیاتور استفاده می کنید مبل، صندلی و یا حتی میز کار را تا جایی که امکان دارد با فاصله از رادیاتور قرار دهید. این کار باعث می شود تا گرمای تولید شده در هوا به چرخش درآید و تمامی فضا را پوشش دهد. گاهی حتی چرخش میز و صندلی و نزدیک کردن نشیمن به رادیاتور می شود می ‌تواند محیط نشستن را برای ما گرم و مطبوع نماید.

درب اتاق های اضافه را ببندید

بهتر است درب اتاق هایی که در طول روز تردد کمتری دارند را بسته نگه دارید. حفظ گرما در یک محیط بسته تر می تواند به تنظیم دما کمک کند که یکی از روش های گرم نگه داشتن خانه محسوب می ‌شود. یک ساعت قبل از خواب نیز می توانید درب اتاق را باز کرده تا گرم شود.

۶ روش گرم نگه داشتن خانه و محیط کار

از پرده استفاده کنید و پرده ها را باز کنید

در اکثر دفاتر و محیط‌ های کار از پرده استفاده نمی شود. بهتر است از پرده های مناسب محیط کار استفاده کنید. وجود پرده می ‌تواند به عنوان یک سد برای کاهش باد از بیرون کمک کند. در منازل نیز بهتر است پرده ها باز باشند تا تمام طول پنجره را بگیرد.

پرده تنها عامل بازدارنده برای جلوگیری از دید محیط داخل نیست، بلکه خود عایقی هرچند ضعیف در برابر پخش مستقیم هوای ورودی از بیرون است و درصد قابل توجهی را در خود نگه می دارد

در طول روز، پذیرایی نور خورشید باشید

اگر منزل و یا محیط کارتان در طول روز نورگیر است، حتما پذیرا نور خورشید باشید. نور علاوه بر گرم کردن طبیعی منزل حس طراوت و زندگی را در شما تقویت می کند. حتی اگر از پنجره دوجداره هم استفاده می کنید این کار تأثیر بیشتری دارد تا افزایش درجه بخاری و یا رادیاتور.

پوشش زمستانی داشته باشید

حتی اگر دمای محیط بیشتر از ۲۱ درجه هم باشد، اما پوشش شما به جای زمستانی، تابستانی باشد باز هم احساس سرما خواهید کرد. لباس های آستین بلند و شلوار تاثیر زیادی دارد. پوشش تمامی نواحی بدن باعث می‌ شود چرخش هوا برای شما به مانند یک باد سرد عمل نکند. در منزل یک پتوی نازک بر روی پاهای خود بکشید. استفاده از پتو حس گرمی بیشتری به شما می دهد.

از پنجره دوجداره استفاده کنیم

پنجره های قدیمی تک جداره با قاب و فریم های با درز زیاد، عدم چفت شدن مناسب و در نهایت انتقال دمای بیرون به درون محیط هرگز نمی گذارد که شما حس گرمی را در فصل زمستان تجربه کنید. همواره حس می کنید که باد سردی به سمت شما در حال وزیدن است. در این شرایط سرما را بیشتر از گرما حس می کنید حتی اگر تمامی رادیاتور ها هم روشن باشند.

پنجره دوجداره upvc دارای عایق هایی است که امکان عبور جریان هوا سرد و یا گرم از آن امکان پذیر نیست. استفاده از دو لایه شیشه که در میانه آن گاز با ضریب انتقال صدا و انرژی بسیار پایین تزریق شده و پروفیل های پلیمری که با یراق آلات و لاستیک های خاص همانند یک سد قوی عمل می ‌کنند.

۶ روش گرم نگه داشتن خانه و محیط کار

پنجره یو پی وی سی به گونه ای طراحی شده است که برای تمام روزهای سال به عنوان یک روش مطمئن برای گرم نگه داشتن خانه در فصل زمستان و خنک نگه داشتن خانه در فصل گرما توسط متخصصین و کارشناسان صنعت ساختمان و انرژی پیشنهاد می شود.

هزینه نصب و تعویض پنجره قدیمی با پنجره یو پی وی سی مقرون به صرفه است. این هزینه به نسبت هزینه قبض که سالیان متداول در حال پرداخت هستید و به شکل باورنکردنی روزانه در حال افزایش است اصلاً قابل مقایسه نیست.

هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دو جداره است. ما این اطمینان را به شما می دهیم که از بهترین قطعات برای ساخت یک پنجره استفاده می کنیم، کیفیت و کارایی حق مسلم شماست برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست