تعویض پنجره از قسمت‌های مهم در بازسازی ساختمان است که به‌دلایل مختلف می‌تواند انجام شود. از نیاز به یک عایق قوی در برابر تغییرات دما و آلودگی صدا تا نمای زیبای دکوراتیو در بنا و ایمنی بیشتر، هر یک دلیلی است برای آنکه تصمیم به این کار را عملی کنیم.در این میان موضوع تعویض و جایگزینی پنجره دو جداره در هر بنا با نکات ظریف و دقیق فنی همراه است که یکی از مهم ترین آنها، سالم نگاه داشتن بنا و انجام عملیات تعویض پنجره بدون تخریب ساختمان یا آسیب رساندن به قاب پنجره است.

تعویض پنجره بدون تخریب

دیگر نیاز نیست که نگران این موضوع باشید تعویض پنجره بدون تخریب امکان پذیر است بدون این که خللی در زندگی روزمره شما وارد شود این کار بسیار سریع و یک روزه انجام می شود‌ و به هیچ عنوان دیوارهای خانه تان خراب نمی شود و هزینه ای جهت بازسازی دیوار ها به شما اضافه نمی شود بلکه پنجره جدید بر روی فریم آهنی یا چوبی پنجره قدیمی قرار می گیرد.

!تعویض پنجره دوجداره بدون تخریب و در کمترین زمان

در میان قسمت‌های مختلف نمای داخلی و خارجی هر ساختمان، پنجره از مهم‌ترین و فنی‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌آید. ممانعت از تبادل دما و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و نیز پیشگیری از ورود صداهای مزاحم و آلودگی از دلایلی است که باعث می‌شود بسیاری تصمیم به این کار بگیرند.
تا پیش از این تصور می‌شد انجام عملیات تعویض پنجره با تخریب و بروز دردسرهایی در ساختمان همراه است، تا جایی که بسیاری به همین دلیل از آن صرف‌نظر می‌کردند. اما امروزه و به کارگیری روش‌های مهندسی به‌راحتی و بدون تخریب امکان‌پذیر است.نخستین گام برای این کار، انتخاب نوع پنجره است که می‌تواند شامل یکی از مدل‌های پنجره دوجداره آلومینیومی یا پنجره دوجداره UPVC باشد.

بسته به نوع نیاز و الزامات بنای شما و البته سلیقه‌ای که در این کار به خرج می‌دهید، پس از انتخاب مدل نوبت به اندازه‌گیری و مراحل محاسبه قیمت پنجره دوجداره می‌رسد. پیشنهاد می‌شود برای انجام صحیح این کار از کارشناس کمک گرفته و فضا را با خلوت کردن اطراف پنجره از هر مورد اضافه برای اندازه‌گیری در گام اول آغاز کنید.
برای این کار روش‌های علمی و حساب‌شده‌ای وجود دارد که اهل فن و سازندگان و نصاب‌ها به‌خوبی از آن‌ها خبر دارند. اما برای مالکین بنا نیز، محاسبه آنلاین پنجره دوجداره امکان‌پذیر است. هرچند در هر دو روش بررسی جزئیات کار از قبیل قیمت شیشه، دستگیره‌ها و کیفیت سایر جزئیات و نیز مواردی که حین تعویض بدون تخریب پیش می‌آید می‌تواند بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار باشد.

!۷ مزیت تعویض پنجره قدیمی

بسیار پیش آمده که در بنایی زندگی می‌کنیم اما از جزئیات آن چندان راضی نیستیم و مایل به تعویض آنها هستیم. این مورد در تعویض پنجره دوجداره کاملا مشهود است.
مزایایی که ضمن تعویض پنجره قدیمی با نمونه‌های آلومینیومی یا UPVC از آنها برخوردار می‌شویم عبارتند از:
نمای زیباتر و مدرن

  • عایق‌بندی دقیق و جلوگیری از هدر رفت سرما و گرمای داخل ساختمان که با صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز همراه است.
  • عایق صدا یا آکوستیک که شما را از آلودگی صوتی و صداهای مزاحم آسوده می‌کند.
  • نمونه‌های جدید تنوع بالای رنگی داشته و امکان انتخاب هر رنگ دلخواه را فراهم می‌کند.
  • قابلیت نصب توری پلیسه و مصون شدن از حشرات مزاحم، گرد و غبار و سایر عوامل آلاینده را دارد.
  • امکان نصب شیشه دوجداره در نمونه‌های جدید وجود دارد.
  • بهره‌مندی از یراق آلات دو حالته و تک حالته در این نوع پنجره‌های مدرن وجود دارد.

تعویض پنجره قدیمی با چه نوع پنجره امکان پذیر است؟

  • پنجره دوجداره UPVC
  • پنجره دوجداره آلومینیومی
تعویض پنجره بدون تخریب

نصب تعویض پنجره بدون تخریب

قبل از اقدام به تعویض پنجره، ابتدا باید نوع پنجره ای که می خواهید نصب کنید را انتخاب کنید،‌ پنجره UPVC یا پنجره دوجداره آلومینیومی؟ که انتخاب هر یک از این دو نوع پنجره بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد اما روند نصب هر دو آن ها یکی است.( برای تصمیم گیری راحت بین این دو پنجره به شما پیشنهاد می کنم که ابتدا مقالات پنجره دوجداره آلومینیومی و پنجره دوجداره یو پی وی سی را مطالعه کنید.)

بعد از انتخاب نوع پنجره نوبت اندازه گیری ابعاد پنجرتان است دقت کنید که برای اندازه گیری ابعاد پنجره نباید فریم آهنی را در انداره گیری قرار دهید‌ زیرا پروفیل ساخته شده در فریم‌آهنی شما قرار می گیرد.

محیط اطراف پنجره قدیمی باید خلوت باشد چرا که کارشناسان به راحتی بتوانند مراحل تعویض پنجره را به درستی انجام دهند.

پنجره‌های قدیمی در عین زیبایی و سادگی، دارای مشکلاتی بوده و با گذشت زمان نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. نمونه‌های آهنی با قرار گرفتن در معرض عوامل فیزیکی مانند رطوبت و تعییرات دما، به‌تدریج تغییر شکل داده و با مشکلاتی نظیر نفوذ سرما و گرما و رطوبت به داخل ساختمان مواجه می‌شوند.
با جایگزینی پنجره UPVC یا آلومینیومی به جای این نمونه‌ها بدون آنکه ساختمان خود را عوض کنیم، از مزایای این محصولات جدید بهره‌مند خواهیم شد.
بسیار مهم است که این کار به افراد کاردان و آشنا به فن سپرده شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است به بدنه پنجره آسیب رسیده یا نصب آن به‌طور کامل و دقیق انجام نشود. در چنین شرایطی با وجود هزینه‌های انجام شده، بخشی از بنا تخریب شده و به خسارت مالی و از بین رفتن زیبایی بخشی از آن منجر می‌شود که علاوه بر هزینه، ناخشنودی مالک ساختمان را نیز به دنبال خواهد داشت.

تعویض پنجره بدون تخریب

آیا خودمان میتوانیم پنجره های قدیمی را تعویض نماییم و پنجره دوجداره یو پی وی سی یا آلومینیومی نصب کنیم؟

گاهی برخی از افراد تصور می کنند که بدون داشتن مهارت لازم می توانند اقدام به تعویض پنجره قدیمی کنند اما باید بدانید که یکی از مراحل مهم بعد از ساخت پنجره نصب آن می باشد که اگر این کار به درستی انجام نشود می تواند موجب آسیب و از بین رفتن پنجره شما شود.

پیشنهاد ایوان این است که اگر مهارت لازم برای این کار را ندارید تعویض پنجره های خود را به فردی با تجربه و با مهارت بسپارید.

قیمت تعویض پنجره بدون تخریب

هزینه تعویض پنجره به موارد زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن نوع فریم انتخابی شما می باشد که فریم UPVC است یا آلومینیومی همچنین عوامل دیگری مثل دستگیره، شیشه، درزگیر و … بر قیمت پنجره تاًثیرگذار خواهد بود اما نمی توان به طور دقیق هزینه مشخصی را اعلام کرد این کار پس از بررسی پنجره شما و خواسته هایی که دارید قابل محاسبه خواهد بود.

تعویض پنجره بدون تخریب

جمله آخر

تعویض پنجره به‌دلایل گوناگون صورت می‌گیرد و نتایج مثبت زیادی نیز دارد. دقت در این پروسه و انجام آن بدون تخریب ساختمان یا وارد کردن آسیب به نما از مواردی است که با کمک کارشناس قابل اجراست.
شما هم می‌توانید با انتخاب یکی از نمونه‌های پنجره آلومینیومی یا UPVC و تعویض نمونه قدیمی از کلیه مزایای مدل‌های جدید و مدرن این ملزومات نمای ساختمان بهره‌مند شوید.

هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دوجداره است. ما این اطمینان را به شما می دهیم که از بهترین قطعات برای ساخت یک پنجره استفاده می کنیم، کیفیت و کارایی حق مسلم شماست برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست