آیا تعویض پنجره قدیمی با پنجره‌ی دوجداره امکان‌پذیر است؟

تعویض پنجره خانه همیشه مقرون به صرفه نیست، به خصوص اگر فریم‌ها هنوز شکل خوبی داشته باشند و خیلی قدیمی نباشند. اگر پنجره‌های یک جداره عایق‌بندی ضعیفی دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که پنجره‌های دوجداره را با آن‌ها جایگزین کنید. پنجره‌ دوجداره از نظر کارایی انرژی و کاهش صدا بسیار بهتر از مدل‌های تک جداره هستند.
امکان تبدیل پنجره‌های تک‌جداره به دوجداره وجود دارد. شیشه دوجداره مقاوم‌سازی شده که معمولا از پنجره UPVC یا لمینت اکریلیک ساخته شده‌اند، روی پنجره‌های تک جداره موجود شما نصب می‌شود تا به طور موثر آن‌ها را به پنجره‌های دوجداره تبدیل کند.

روش دیگر از طریق درج اکریلیک است که توسط آهنربا در جای خود نگه داشته می‌شود. در هر صورت، با مقاوم‌سازی پنجره‌های خود می‌توانید قاب‌هایی را که از قبل دارید را همچنان نگه دارید و از مزایای شیشه‌های عایق بهره ببرید.

چه زمانی تعویض پنجره قدیمی با پنجره‌ی دوجداره لازم است؟

شیشه‌های دوجداره مقاوم‌سازی شده ممکن است برای شما مناسب باشد، اما گاهی نیز ممکن است اینطور نباشد. در واقع، فقط در صورتی باید شیشه دوجداره را اضافه کنید که مطمئن باشید فریم‌های پنجره شما در وضعیت خوبی قرار دارند. اگر پنجره شما مشکلاتی را که در ادامه بیان می‌کنیم، بروز می‌دهد قطعا باید برای جایگزینی پنجره دوجداره هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

وجود مه روی پنجره

بهره‌وری انرژی و کاهش مصرف آن نه تنها به نوع قاب پنجره و شیشه بستگی دارد، بلکه به نحوه اتصال و نصب ماهرانه پنجره نیز وابسته است. اگر مه بر روی پنجره‌های خود مشاهده کردید، نشانه‌ آن است که سازنده یا نصاب شما در کار خود کوتاهی کرده است و باید درصدد اصلاح این مشکل برآیید.

پوسیدگی و یا خم شدگی فریم‌ها

این مشکل ممکن است کمی بدیهی به نظر برسد، اما بسیار مهم است و نباید آن را ساده در نظر گرفت. استفاده از فریم‌های نامرغوب باعث می‌شود از مزایای شیشه دوجداره بی نصیب بمانید. بنابراین بهتر است آن‌ها را هرچه سریع‌تر جایگزین کنید.

تبدیل پنجره‌های تک جداره به دو جداره

خوشبختانه، تبدیل پنجره‌های تک جداره به دوجداره تنها راه برای بهبود کارایی آنها نیست. شیشه ثانویه یک جایگزین با کارایی بالا برای شیشه دوجداره است که می‌تواند بر روی پنجره‌های موجود نصب شود. این روش با افزودن یک پنجره مجزا و مستقل به داخل پنجره‌های موجود عملی خواهد شد.
در برخی موارد، این روش می‌تواند موثرتر از تبدیل پنجره تک‌جداره به دوجداره باشد. به عنوان مثال، فاصله بزرگتر بین دو شیشه باعث جلوگیری از نویز خارجی می‌شود و بهتر عمل می‌کند. این به معنای شب‌های آرام‌تر، اختلال کمتر در طول روز و محیط خانه دلپذیرتر است. همچنین می‌توان از آن برای حذف تراکم در واحدهای تک جداره یا دوجداره استفاده کرد.

میانگین هزینه پنجره دوجداره

تصمیم برای سرمایه‌گذاری روی پنجره‌های دوجداره خوب و محاسبه آنلاین پنجره‌ دوجداره کار آسانی نیست. عوامل زیادی مانند طرح، رنگ و اندازه وجود دارد که همه آن‌ها باعث افزایش یا کاهش قیمت پنجره دوجداره می‌شوند. هزینه تعویض پنجره قدیمی با پنجره‌ دوجداره به اندازه نصب پنجره‌های دوجداره خواهد بود. ضمنا پنجره دوجداره باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های گرمایش و سرمایش تا 30 درصد می‌شود و ارزش ملک شما با پنجره یا در دوجداره بالاتر می‌رود.

پنجره دوجداره اساسا روش عایق قرار دادن دو شیشه است که توسط هوای خلاء (یا پر از گاز مخصوص) از هم جدا شوند و انتقال حرارت از طریق شیشه به داخل یا خارج از فضای زندگی شما کاهش یابد. این شیشه دوجداره پر از خلاء سه ویژگی اساسی را ارائه می‌دهد که بهتر از پنجره یک جداره است، مهم‌ترین آن‌ها عبارت هستند از:
• عایق صدا
• استحکام
• عایق حرارت
قبل از تعویض پنجره قدیمی با پنجره‌ی دوجداره مطمئن شوید که مشکل از شیشه‌های پنجره قبلی شما است. پنجره‌ها ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسند، اما در واقع پر از اتصالات گوناگون هستند و آب‌بندی ناکافی می‌تواند تأثیر زیادی بر مشخصات انرژی خانه شما داشته باشد.
علاوه‌براین، درزگیری بین پنجره و دیوار و حتی درزبندی روی خود پنجره نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود. قبل از اینکه تصمیم به تعویض پنجره‌‌ها بگیرید، شما باید مقصر اصلی مشکلات اتلاف انرژی را بیابید، بنابراین لازم است حداقل درزبندی اطراف پنجره را به درستی بررسی کنید.

سخن پایانی

تعویض پنجره یا مقاوم‌سازی شیشه‌ها تنها گزینه‌هایی نیست که شما برای محافظت از خانه خود در برابر صداهای مزاحم یا اتلاف انرژی ایجاد خواهید کرد. اگر پنجره‌های شما به اندازه کافی قوی و بزرگ هستند و اگر تعمیراتی روی آن‌ها انجام شده لازم است کمی بیشتر در خصوص تعویض این پنجره‌ها با پنجره جدید فکر کنید. در چنین شرایطی تعویض پنجره قدیمی با نوع جدید آن توصیه می‌شود و زمان مناسبی است تا در مورد مقاوم‌سازی شیشه‌های دوجداره در پنجره‌های موجود خود فکر کنید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست