آیا درزگیری پنجره با چسب آکواریوم کار اصولی است؟

تعویض پنجره در هر خانه به معنای تغییر حال و هوای آن نیز هست، به ‌ویژه اگر تصمیم به نصب پنجره دوجداره گرفته باشید. در این صورت نه‌ تنها نمای خانه شما با تغییر اساسی روبرو می‌شود، بلکه با این کار مسیری برای صرفه‌جویی اساسی در مصرف انرژی به روی شما باز می‌شود.
این نوع پنجره با مزیت‌های فراوانی که دارد توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. در هنگام استفاده از این محصولات مدرن و دکوراتیو ساختمان، ممکن است با مواردی نظیر باز بودن جزئی لایه عایق پنجره پس از مدتی استفاده روبرو شوید که به هدر رفتن انرژی و کاهش کیفیت محصول می‌انجامد. در این صورت نیاز به درزگیری پنجره داشته و سروکارتان به کاربرد چسب آکواریوم خواهد افتاد.

...تعویض پنجره و کاربرد چسب آکواریوم برای درزگیری

تعویض پنجره از نوع کلاسیک و جایگزینی نمونه‌ای از پنجره UPVC دوجداره در اغلب موارد به‌ قصد راحتی بیشتر، خلاصی از آلودگی هوا و صدا و صرفه‌جویی در مصرف و هزینه‌های انرژی صورت می‌گیرد. به‌این منظور لازم است کلیه ویژگی‌های این نوع پنجره و تفاوت‌های آن با نمونه‌های کلاسیک به‌کار گرفته شود تا بیشترین مزایای کاربردی آن نیز نصیب کاربران شود.
عایق بودن پنجره دوجداره را که موجب کاهش شدید تبادل حرارتی و صدا در آن می‌شود می‌توان اصلی‌ترین انگیزه از تعویض پنجره دوجداره و کاربرد آن دانست. به همین دلیل بروز اشکال در خواص عایق آن به‌عنوان مشکلی اساسی بروز می کند.
اما نگران نباشید!

در صورتی که این مشکل مربوط به درزهای باز شده یا نفوذ هوا و سرما از این طریق باشد، می‌توان آن را به‌راحتی با چسب سیلیکونی یا آکواریوم ترمیم کرد. در واقع پس از نصب اولیه این نوع پنجره لازم است درزگیری آن با آن چسب‌ها صورت گیرد. بهترین پیشنهاد برای زمان انجام این کار، بلافاصله پس از نصب پنجره دوجداره است.
این موضوع چند دلیل دارد:
نخست اینکه بالافاصله پس از نصب پنجره دوجداره و برداشتن برچسب‌ها سطح پنجره کاملا تمیز بوده و استفاده از چسب آکواریوم با نتیجه بهتری همراه خواهد بود. اگر این کار به تعویق بیفتد، غبار یا رطوبت روی سطح پروفیل نشسته و کار تزریق چسب به خلل و فرج احتمالی را با مشکلاتی روبرو می‌کند.
دوم اینکه در ابتدای نصب که هنوز کار تازه است و گرد و غبار آن را نپوشانده دیدن نقاط خالی و درزهایی که هوا و رطوبت از آنها وارد می‌شود آسان‌تر بوده و طبعا درزگیری آنها هم راحت‌تر است.

این موضوع بستگی به میزان مشکل و شیوه استفاده از این نوع چسب دارد. در ابتدای نصب خلل و فرج کوچکی ممکن است به دلیل تفاوت جزئی و میلیمتری در ابعاد وجود داشته باشد که بدون نیاز به تعویض پنجره و تنها با کاربرد این نوع چسب قابل رفع است.
تزریق اصولی چسب بهتر است توسط کارشناس و نصاب حرفه‌ای انجام شود تا کوچکترین سوراخ‌ها نیز گرفته شوند. استفاده از نور می‌تواند کلیه این درزها را به‌خوبی مشخص کند.
اما در صورتی که سال‌ها از کاربرد این نوع پنجره گذشته و عایق‌ها به‌مرور زمان و در اثر مواد شیمیایی و عوامل فیزیکی خواص خود را از دست داده باشند، بهتر است پنجره به‌کلی تعویض یا تعمیرات اساسی روی آن صورت گیرد.

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره جهت تعویض پنجره می‌توانید از روش محاسبه آنلاین پنجره دوجداره استفاده کنید که در سایت‌های معتبر به مشتریان عرضه می شود. به این ترتیب پیش از آنکه سفارش ساخت پنجره را داده باشید می‌توانید از این روش به حدود قیمت دست یافته و نمونه ‌دلخواه خود را به این ترتیب انتخاب نمایید.

کلام اخر

تزریق چسب سیلیکونی و آب بندی جزء وظایف و مسئولیت های تولید کننده ی پنجره ی دوجداره و تیم نصب می باشد که می بایست با دقت و حوصله این گروه انجام شود؛ اما در صورتی که به هرعلتی بعد از گذشت سال ها از تعویض پنجره دچار ورود آب باران یا هوا از درزهای احتمالی شده بودین، میتوانید از حضور تیم یا نفرات خبره بهره بگیرید؛ و مجموعه ایوان آماده ی ارائه ی مشاوره ی لازم در این زمینه می باشد.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست