مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

برای خرید پنجره گزینه های زیادی وجود دارد که باعث شده تا انتخاب، کاری دشوار شود. پنجره فقط یک شیشه نیست که حائل بین محیط ساختمان و فضای بیرون باشد. تاثیر پنجره بر میزان راحتی و آرامش در حین استراحت و کار غیر قابل انکار است. در این مقاله به مقایسه پنجره دو جداره و تک جداره پرداخت ایم تا اطلاعات کافی را در این زمینه ارائه کنیم.

پنجره تک جداره چیست؟

پنجره تک جداره همانطور که از نامش برداشت می ‌شود، یک لایه شیشه است که در قاب فلزی، چوبی یا آلومینیومی محصور شده است. کیفیت و کارایی در این محصول به حد کافی نیست و شاید تنها ویژگی بارز آن قیمت ارزان باشد.

اگر می خواهید هزینه کمی را صرف خرید کنید، تک جداره ها مناسب ترین انتخاب هستند. محدودیت‌ های مهمی را در این محصول شاهد هستیم که مهمترین دو مورد زیر است…

عایق ضعیف، سطح عایق در پنجره تک جداره تقریباً نزدیک به صفر است. هیچ گونه مقاومتی در برابر انتقال حرارت و صدا ندارد. اگر در محیط پر سر و صدا هستید باز یا بسته بودن پنجره تاثیری در کاهش صدا ندارد. از طرف دیگر هیچگونه عایق بندی برای حفظ دمای محیط بر روی آن صورت نگرفته است.

مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

به همین دلیل درزگیر هایی از جنس فوم یا اسفتج تولید شده است که کاربر به صورت دستی آنها را در درز و شکاف های موجود نصب کند ،که عملاً تاثیر آن هم زیاد نیست.

امنیت ضعیف، سطح ایمنی به ‌کار رفته پایین است. فریم ضعیف و شکننده باعث شده تا میزان نفوذ به درون بنا بالا باشد. قفل هایی که به راحتی قابل شکستن هستند، نمونه بارز ایمنی ضعیف است.

جمع بندی ۲ ضعف بیان شده این است که در کنار هر ویژگی و قابلیتی که دیده می شود، کارایی آن بسیار پایین است. قیمت پایین خرید و پرداخت هزینه کم نصب، مسیر سختی را در پیش روی شما باز می کند که پشیمانی حاصل آن است.

مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

شاید تفاوت قیمتی در وهله اول کمی چشمگیر باشد، اما قطعاً از این کار پشیمان نخواهید شد…

اگر در شهر های جنوبی کشورمان زندگی می کنید، نور خورشید و آفتاب شدید بر روی عملکرد پنجره تک جداره تأثیرگذار است. جذب تمام نور و وارد کردن آن به درون محیط، بدون هیچ گونه فیلتری باعث می‌ شود تا در فصل‌ های گرم، محیط به راحتی خنک نشود. در شهرهای کویری که در شب باد های استخوان ‌سوز می آید، اگر در نزدیکی پنجره بنشینید حتماً آشفته خواهید شد. سرما و سوز را به راحتی حس خواهید کرد.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دو جداره از دو لایه شیشه و یک پروفیل از جنس upvc ساخته شده است که در میان شیشه ها گازی خنثی تزریق گشته. پکیج قطعات به هم وصل شده، باعث می ‌شود تا تمام موارد گفته شده در بالا به راحتی رفع شوند و اثری از آنها نباشد.

هیچ شکافی بین قطعات نیست، بنابراین باد و سوز بیرون به هیچ عنوان حس نخواهد شد. از طرف دیگر وجود گاز بین دو شیشه از ورود نور خورشید و اشعه ماورا بنفش جلوگیری می کند و فقط طراوت و تازگی نور و آفتاب است که وارد محیط خواهد شد.

کاهش میزان صدای ورودی به ساختمان به شدت قابل لمس است و البته که صدای شما نیز از محیط خانه خارج نخواهد شد که خود یک عاملی برای حفظ حریم خصوصی افراد است.

برای آشنایی بیشتر با پنجره دو جداره می توانید مقاله ده مزیت پنجره دو جداره را مطالعه کنید.

  • جذابیت و زیبایی
  • بهره‌وری بالای انرژی
  • کاهش هزینه ها
  • کاهش آلودگی صوتی

همانطور که مطالعه کردید خرید پنجره دوجداره کارایی و مزیت بیشتری دارد. با این حال ممکن است محدودیت‌ هایی نیز گریبانگیر شما باشد. البته محدودیت‌ ها غالباً به دلیل انتخاب اشتباه شرکت ارائه دهنده خدمات است.

مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

قیمت پنجره دوجداره، قیمت های بسیار متفاوتی در بازار وجود دارد که گاهی گپ قیمتی آن چنان زیاد است که نمی توان علت آن را درک کرد. انتخاب شرکت معتبر و مشاوره صحیح می تواند راه حل این معضل باشد. اگرچه پرداخت هزینه اولیه در طولانی مدت موجب صرفه‌ جویی در بسیاری از هزینه‌ های جانبی خواهد شد.

تعمیر و نگهداری، در اکثر موارد تعمیر و نگهداری نیازی نیست، زیرا تمامی یراق آلات برای کارکردی حداقل ۱۵ ساله طراحی شده‌اند. استفاده غیر اصولی گاهی باعث می‌ شود تا زوارها آسیب زیادی ببینند، تشخیص میزان خرابی و راهکار قابل اجرا صرفاً توسط کارشناس و متخصص خبره قابل اندازه گیری است.

مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

انتخاب پنجره برای عمر حداقل ۲۰ ساله

پنجره از آن دست محصولات و تجهیزات ساختمانی است که نیاز به تعویض مداوم آن نیست. البته که زحمت و قیمت تمام شده آن نیز به گونه ‌ای است که برای تعویض مداوم توجیهی ندارد. پس باید در هنگام خرید و انتخاب نهایت دقت را داشته باشید .اگر به دنبال آرامش هستید و می خواهید در محیط کار یا در منزل آرامش و آسایش را تجربه کنید، بدترین انتخاب پنجره تک جداره است.

مقایسه پنجره دوجداره و تک جداره

اگر بخواهیم کمی عامیانه بگوییم حضور پنجره تک جداره با نبود آن تفاوت چندانی ندارد و در اکثر موارد دیده شده پرده های نازک عایق بهتری در برابر صدا و حرارت هستند تا استفاده از این تجهیزات ساختمانی بی کیفیت.

حفظ دمای محیط در تمام لحظات و تجربه سکوتی رویای اتفاقی است که تنها با استفاده از پنجره دوجداره میسر می ‌شود.

یکی دیگر از ویژگی ‌های کاربردی دوجداره ها این است که اشعه ماورا بنفش را وارد محیط خانه نخواهد کرد. شدت و میزان این اشعه در اکثر شهر های ایران بالاتر از حالت استاندارد است که پنجره یو پی وی سی به عنوان یک فیلتر قوی از ارتباط آن با پوستجلوگیری می کند و در همان لایه اولیه عایق به محیط بیرون برگشت داده می شود.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست