پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

یکی از اصلی ترین ارکان نمای ساختمان پنجره است، اما همه چیز به نما خلاصه نمی شود. بلکه کارایی آن و حتی از کارایی هم مهمتر کیفیت کار است که پنجره را ماندگار می‌ کند. اگر خرید پنجره دوجداره صرفاً برای زیبایی ظاهری ساختمان باشد، هر نوع پنجره ای که در تمام طبقات به صورت یک شکل کار شود کافیست.
در بحث کیفیت این سوال مطرح می ‌شود که پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی همراه ما باشید…

دو مدل مطرح و پرفروش، پنجره های ریلی و لولایی هستند. لولایی به آن دسته از مدل ها گفته می ‌شود که از قدیم در طراحی ساختمان رایج بوده، پنجره‌های که لولای آن در انتهای هر فریم قرار دارد. نوع باز و بسته شدن آن از چپ به راست دیواره ها بوده.
در دهه های گذشته، در طراحی های نوین مدل دیگری باب شد که علاوه بر زیبایی که داشت برای محیط های به نسبت کوچک مناسب بود. پنجره دوجداره ریلی، در همان طول قاب در حرکت است و دیگر فضایی را برای باز و بسته شدن اشغال نمی کند.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

پنجره دوجداره ریلی یا کشویی

از نظر ساختار و طراحی ازدور هیچ تفاوتی بین مدل ریلی و کشویی وجود ندارد و حتی می‌ توان گفت بین مدل ریلی و لولایی از نظر ظاهری تفاوتی در نمای ساختمان وجود ندارند. علت استفاده از این مدل ایده خاصی را دنبال می ‌کند که باعث افزایش محبوبیت یک بنا و تاثیر در انتخاب آن دارد.

علت استفاده از پنجره دوجداره کشویی یا ریلی چیست؟

 • جدیدتر و مدرن تر است
 • مناسب فضای کوچک برای اشغال نکردن فضا
 • افزایش کارایی در باز و بسته شدن مستمر در محیط هایی با ابعاد محدوده

این سه دلیل وجه تمایز زیادی را ایجاد می ‌کند که در محیط های اداری تجاری و علی ‌الخصوص مسکونی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

معایب استفاده از پنجره دوجداره ریلی

این سبک از پنجره ها تک ریل و دوریل هستند که مدل تک ریل آن به دلیل ساختار خاص دارای فریم، سطح مقطع و قابی متفاوت است به همین دلیل از نمونه دو ریل آن گران‌تر است. نفس استفاده از این مدل همانطور که بیان شد به دلیل محدود بودن فضا است که باید چارچوبی محکم و قابل اتکا داشته باشد.

 • عایق بندی پنجره دوجداره کشویی ۲۰ درصد کمتر از دیگر مدل ها است
 • مناسب مناطق به شدت پر سر و صدا نیست
 • مناسب مناطق با آلودگی و گرد و غبار نیست
 • قیمت پنجره کشویی حداقل 60 درصد گران تر از پنجره های لولایی است
 • مناسب شرایط آب و هوای بسیار سرد و بسیار گرم نیست

پنج ایراد اصلی این سبک را بررسی کردیم، پس اگر نیت تعویض پنجره دوجداره قدیمی را دارید و در محل های شلوغ و پر رفت و آمد مانند خیابان اصلی شهر زندگی می کنید این مدل مناسب نیست.
در محیط هایی که آلودگی بالاست مانند مناطق مرکزی شهر (چه از نظر گرد و غبار و چه از نظر آلاینده ها) انتخاب این نوع پنجره دوجداره UPVC توصیه نمی شود.
علت اصلی بیان جملات این است که عایق بندی به نسبت ضعیفتری را در مدل کشویی شاهد هستیم.

رفع مشکل عایق بندی در پنجره دوجداره کشویی

در هنگام ثبت سفارش اگر از پنجره ایوان محصول خود را تهیه کرده باشید، این اطمینان را به شما می دهیم که محصولی با کیفیت و استاندارد های تعریف شده را دریافت خواهید کرد، اما برای افزایش سطح عایق بندی می توانید از درزگیر ها و نوار های هواگیری استفاده کنید. پیشنهاد ما قبل از هرگونه اقدام، مشاوره و بازدید از محل است.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

پنجره دوجداره کشویی مناسب کجاست

در بناهای امروزی با متراژ کم هر چه بتوان از فضا به شکل بهتری استفاده کرد آن بنا مطلوب‌ تر خواهد بود. پیشنهاد نصب پنجره دوجداره کشویی در فضاهایی است که ارتباط کمتری با خیابان دارند.

 • پنجره اتاق خواب که به حیاط باز می شود.
 • پنجره هایی که از آشپزخانه به حیاط باز می شود.
 • پنجره هایی که از درون بنا رو به فضای نورگیر باز می شود.
 • در شهرها و اقلیم هایی که هوای معتدل دارند و مزاحمت صدای بیرونی وجود ندارد
 • برای جلوگیری از آسیب به پرده در صورت نیاز به باز و بسته شدن زیاد و مکرر در طول روز و ماه

البته معایب پنجره های کشویی را میتوان با استفاده از یراق آلات خاص از برندهای معتبر آلمانی با تغییر ساختار، برطرف نمود که به این نوع پنجره ها فولکسی گفته می شود که بدیهی است قیمت و هزینه ی تولید و سفارش این مدلها گران تر از کشویی های معمولی می باشد و برای هر ساختمانی نیز اقتصادی نمی باشد.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

پنجره دوجداره لولایی

متداول ترین نوع پنجره که در اکثر ساختمان ها وجود دارد. کیفیت بالا و عمر بیشتری نسبت به تمامی مدل ‌های مشابه خود دارد. عایق بندی بالا، جلوگیری کننده قوی است در برابر هرگونه آلودگی صوتی و آلاینده ها.
شاید تنها ایرادی که بتوان از این مدل گرفت اشغال فضای بیشتر در محیط‌ های کوچک است که عملاً با توجه به مزیت های بی شماری که دارد، می ‌توان در اکثر موارد از آن چشم پوشی نمود.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی

جمع بندی

برای پاسخ به سوال پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی موارد مختلفی را مطرح کردیم که اصلی ‌ترین آن تفاوت عایق بندی بود که در محیط های پر سر و صدا و آلودگی بالا باید به صورت دستی نیز هواگیری و درزگیری نمود.
اگر پنجره به صورت مستمر باز و بسته نمی شود بهتر است از لولایی استفاده کنید.
ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دو جداره UPVC است. قبل از خرید حتما با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما بهترین مشاوره را به شما در خرید پنجره دوجداره ارائه خواهند داد.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست