تعویض پنجره و نصب پنجره دوجداره مناسب از چالش‌های مثبت در نمای ساختمان و طراحی داخلی آن به‌شمار مي‌آید. در میان دلایل فراوانی که برای این کار وجود دارد، آرامش و حذف صداهای اضافه با استفاده از مزیت‌های کاربردی عایق صوتی پنجره دوجداره بیش از سایر موارد خواهان داشته و به چشم می‌آید.
دلیل این موضوع به متریال مصرفی و فناوری‌‌های به‌کار رفته در ساخت پنجره دوجداره است. بر این اساس برخی نمونه‌های پیشرفته‌تر در این مورد از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و نمونه‌های بهتری برای این مورد به‌حساب می‌آیند.

استفاده از پنجره دوجداره، میزان صدای ورودی یا در واقع سطح صدا را از بین ۲۰ تا ۴۰ دسی بل کاهش می دهد.
مهمترین دلیل برای نصب و خرید پنجره دوجداره کاهش صدا است. این اتفاق برای هر دو سمت وجود دارد، حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از خروج صدا از محیط و مهمتر از آن جلوگیری از ورود صدای بیرون به درون بنا.

تعویض پنجره و عایق صوتی پنجره دوجداره

گسترش زندگی مدرن و شهرنشینی، بسیاری از صداهای مزاحم را جایگزین نغمه‌های طبیعی و دلنشین نموده است. معضلی که در سال‌های اخیر و با بیشتر شدن جمعیت افزایش یافته و تاثیرات نامطلوبی بر ذهن و روان افراد اجتماع را نیز به‌دنبال داشته است.
برای کاهش از این صداها و فیلتر کردن آنها، شیوه‌های گوناگونی وجود دارد که تعویض پنجره و نصب پنجره UPVC یکی از موفق‌ترین آنهاست. این روش با درزگیری دقیق پنجره‌ها و استفاده از گاز آرگون مانع از انتقال صدا از مانع پنجره دوجداره و انتشار آن در محیط می‌شود.

در این نوع پنجره لایه گاز آرگون با ضخامت بالاتری نسبت به سایر نمونه‌ها وجود داشته و عمل می‌کند. همزمان از درزگیرهای فابریک و قوی نیز در این نوع پنجره استفاده شده و مانع از عبور صدا تا حد قابل قبولی می‌شود. میزان این کاهش تعیین کننده کیفیت کاربردی این نوع پنجره بوده و در تعیین قیمت پنجره دوجداره موثر است.
عامل مهم دیگر در پنجره UPVC که به آن خواص آکوستیک می‌بخشد ضخامت شیشه مصرفی در این پنجره‌هاست. دلیلی که بسیاری آن را برای تعویض پنجره دوجداره و تعیین قیمت آن است.
خوشبختانه امروزه وجود روش‌های محاسبه آنلاین پنجره دوجداره، تخمین و تعیین قیمت این محصولات را به‌راحتی فراهم آورده و کار را برای مشتریان این محصولات آسانتر نموده است.

عایق صوتی پنجره دوجداره در چه مواردی کاربرد دارد؟

تحصیل و تدریس نیازمند فضایی آرام است. به این ترتیب استفاده از پنجره‌های دوجداره ضد صدا به‌ویژه در مواردی که ساختمان در محلی شلوغ با آلودگی‌ صوتی فراوان قرار داشته باشد بسیار مفید است. در مورد آموزشگاه‌های موسیقی این حساسیت به‌مراتب بیشتر بوده و استفاده از این محصولات آکوستیک با استقبال بالاتری همراه است.

  • مراکز آموزشی و آموزشگاه‌ها :

همه ما خواهان داشتن فضایی آرامش‌بخش برای ساعات استراحت و خواب خود هستیم. همان عاملی که باعث تعویض پنجره و نصب نمونه‌های آکوستیک و عایق صدا در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی به‌ویژه در بخش اتاق خواب می‌شود.
اما این نوع سازه‌ها، تنها موارد کاربرد پنجره دوجداره نیستند و بسیاری از ساختمان‌ها با کاربری‌های متنوع دیگر نیز از موارد استفاده این ملزومات خاص هستند.
برخی دیگر از مهم‌ترین موارد کاربرد این پنجره های عایق صدا عبارتند از:

  • بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها:

از دیگر اماکن نیازمند به آرامش، مراکز بهداشتی و درمانی و آسایشگاه‌ها هستند که از این نوع پنجره‌ها در آنها استفاده‌های فراوانی می‌شود.

اما نکات مهم و طلایی در این مورد وجود دارد که بدون توجه به آنها تعویض پنجره و کاربرد نمونه‌های دوجداره نمی‌تواند چندان کاربردی و مفید واقع شود.
نخست اینکه از عملکرد مناسب پنجره دوجداره، استاندارد و سالم بودن آن و نیز نصب کامل و صحیح آن مطمئن شده و سپس انتظار خواص آکوستیک کافی از آن داشته باشیم.
مورد بعد توجه به محل ساختمان و میزان آلودگی صوتی و صداها و نویزهای موجود در اطراف آن است. بدون شک هر نوع پنجره نسبت به متریال کاربردی و فناوری مورد استفاده در این مورد قادر به فیلتر صداهای مزاحم خواهد بود. اما در برخی موارد صداهای موجود بسیار زیاد بوده و از حد توان کنترل پنجره مورد نظر خارج هستند.

عملکرد عایق صوتی در پنجره دوجداره

هر محیط و بنا که ساخته می ‌شود باید از دو جبهه عایق ‌بندی شود، که شامل بدنه و تجهیزاتی است که بر روی آن نصب می گردد. منظور از بدنه، دیوارها، سقف و کف می باشد. استفاده از مصالح با کیفیت و ساخت استاندارد موجب عایق سازی مناسب بدنه خواهد شد.

میزان کاهش صدا در پنجره دوجداره

عایق بودن تجهیزات به این منظور است که علاوه بر کیفیت مناسب و استاندارد های لازم به جهت فضای آن محیط تهیه شوند. عایق صوتی یکی از این تجهیزات است که متناسب با کاربری بنا، متراژ و موقعیت ساختمان (خیابان شلوغ، نزدیک اتوبان و یا کوچه ای خلوت) نصب می گردد.

نصب پنجره دو جداره برای کاهش صدای ورودی

علاوه بر عایق صوتی، نصب پنجره یو پی وی سی نیز از دیگر تجهیزات مفید برای کاهش صدای ورودی به محیط است. فریم‌ ها، پروفیل ها و تمامی قطعات موجود در این پنجره باید به گونه‌ ای در کنار یکدیگر قرار گیرند که نتیجه آن کاهش صدا باشد.
مونتاژ قطعات و از همه مهمتر جلوگیری از خروج گاز مابین دو شیشه از مهمترین اقدامات در مرحله تولید است.

میزان کاهش صدا در پنجره دوجداره

آیا هر پنجره دوجداره ای عایق صوتی است؟

جواب با اطمینان خیر است. پنجره دوجداره باید بتواند در بازه ۲۰ تا ۴۰ دسیبل صدای ورودی را کاهش دهد. این به واسطه قطعات قرار گرفته در کنار یکدیگر میسر خواهد شد. کیفیت ساخت هر قطعه به طور مستقیم بر روی کاهش صدا تاثیر گذار است.
هرچه کیفیت بیشتر باشد صدای ورودی به محیط کاهش می یابد.
پروفیل به کار رفته در هر پنجره موثرترین بخش در کاهش صدا است، البته باید در نظر داشت که یک محصول با کیفیت و استاندارد علاوه بر عایق صوتی، عایق آلودگی و سد محکمی در برابر هدر رفت انرژی است.
مقاومت در تبادل هوا در فصل گرما و سرما بین دو محیط یکی از مزیت های این محصول است که صرفه جویی در هزینه را به همراه دارد و علاوه بر آن نشانه ای برای احترام به محیط زیست می باشد.

میزان کاهش صدا در پنجره دوجداره

نصب پنجره دوجداره برای بناهایی که در محله های شلوغ و پر رفت و آمد هستند، تاثیر دارد؟

جواب با اطمینان بله است، اما شرط هایی برای اجرا شدن این مهم الزامی است. مانند تمامی مواردی که تا بدین لحظه به آن اشاره شد کیفیت فریم، فاصله بین دو شیشه و نحوه مونتاژ اهمیت دارد.
ساختمانی که در نزدیکی اتوبان ها یا خیابان‌های شلوغ است باید بهترین نوع پنجره UPVC را باید داشته باشد. میزان و شدت صدا در این موارد بسیار زیاد است به همین دلیل باید جنس با کیفیت تولید و با دقت نصب گردد.
برای درک این نکته کافیست تا در این محیط ها برای چند ثانیه پنجره را باز و بسته کنید، تفاوت قابل توجه است.
هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی است. ما به شما توصیه می کنیم که برای تعویض پنجره قدیمی با پنجره upvc حتماً با یک متخصص مشورت کنید. پنجره دوجداره ارزان قیمت و بی‌ کیفیت را فراموش کنید و به کیفیت دوام و کارایی بیندیشید.

استفاده از پنجره دوجداره راه حلی هوشمندانه برای افراد حساس نسبت به صدا و کسانی است که مایلند محیط آرام‌تر و بی صداتری را برای کار و زندگی تجربه کنند. این نوع پنجره با داشتن خواص قوی عایق صدا و آکوستیک، مانع از عبور صداهای مزاحم به درون ساختمان شده و محیط را آرام و بی سروصدا می‌کند.
بسته به نوع پنجره، متریال مصرفی و ضخامت شیشه به کار گرفته شده، میزان کاستن از صداهای مزاحم فرق دارد. از دیگر عوامل موثر در این مورد، ضخامت شیشه و میزان گاز آرگون مصرفی در ساخت این نوع پنجره‌های دوجداره است.
شما نیز می‌توانید با سفارش این نوع در و پنجره آرامش را به فضای کار و زندگی خود دعوت کنید!

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست