تعویض پنجره و مزیت‌های گوناگون محصولات امروزی از چالش‌های کاربردی این ملزومات ساختمانی به‌شمار می‌آیند. عایق‌بندی قوی در انواع پنجره دوجداره و مزایای آن در پیشگیری از هدر رفت انرژی و ممانعت از ورود رطوبت و آب به داخل بنا از جمله مشخصاتی است که این نوع پنجره‌ها را بر نمونه‌های کلاسیک برتری داده است.
هم‌چنین انواع پنجره UPVC مرغوب، با داشتن یراق آلات ویژه و مونتاژ قوی به‌خوبی در محافظت از محیط داخلی ساختمان برای پیشگیری از ورود آب موفق هستند.
در نوشتار پیش رو به این مطلب می‌پردازیم.
از همراهی شما تا انتهای مطلب صمیمانه سپاسگزاریم

تعویض پنجره و راه های جلوگیری از ورود آب باران از پنجره

یکی از مشکلات معمول و کلاسیک در ساختمان‌هایی که پنجره‌های رو به نما دارند و در معرض بارش باران و دیگر نزولات آسمانی هستند، نفوذ آب به داخل بناست. هم‌چنین در هنگام شستشوی پنجره‌ها این مشکل تا حدی اجتناب‌ناپذیر است. مگر در مواردی که با تعویض پنجره و استفاده از نمونه‌های دوجداره و دارای یراق آلات و نصب مناسب مانع از ورود آب به ساختمان می‌شوند.
در مدل‌های قدیمی و برخی از نمونه‌های جدید پنجره که در ساخت آنها امکانات جلوگیری از ورود آب استفاده نشده، پس از هر بارش با این مشکل مواجه خواهیم بود.
در ادامه مطلب به راه حل‌هایی می‌پردازیم که این مشکل را به‌طور کلی رفع یا موانع موجود در مسیر آن را رفع می‌کند.

  • استفاده از پروفیل‌های قوی، سالم و استاندارد

بخش مهمی از قیمت پنجره دوجداره به‌دلیل کاربرد پروفیل‌ها و نحوه نصب و مونتاژ آنهاست. این قیمت‌گذاری از طریق محاسبه آنلاین پنجره دوجداره قابل تخمین است. بسته به نوع پروفیل‌ها، ضخامت شیشه مصرفی قیمت نصب و تعویض پنجره دوجداره تفاوت می‌کند. اما در همه موارد، این مونتاژ قوی و اتصال مناسب پروفیل‌هاست که مانع از ورود آب به داخل خواهد شد.

  • نصب صحیح و رگلاژ مناسب پنجره دوجداره

نصب پنجره دوجداره کاری حرفه‌ای است که نمی‌توان و نباید آن را به افراد آماتور سپرد. زیرا احتمال دارد برخی از بخش‌های کار به طور کامل انجام نشود یا پس از نصب، رگلاژ لازم صورت نگیرد. در این صورت با نفوذ آب به داخل ساختمان روبرو خواهیم بود.

  • کاربرد بجا و مناسب انواع چسب‌های سیلیکونی

چسب‌ سیلیکونی مصارف گوناگونی دارند که یکی از آنها هم درزگیری و پر کردن فواصل احتمالی در میان عایق‌های لاستیکی و شیارهای پنجره است. با استفاده از این نوع چسب در کنار عایق‌های پنجره، احتمال ورود آب به‌داخل بنا از بین می‌رود.

  • وجود شیشه‌های سالم، استاندارد و بدون درز و ترک با لاستیک‌های سالم

شیشه دوجداره مصرفی در پنجره از عوامل مهم در پیشگیری از ورود آب باران به داخل است. اگر به هر دلیل این شیشه دارای ترک یا درز بوده و یا در محل اتصال به پروفیل قاب از عایق خوبی در آن استفاده نشده باشد، آب باران به داخل نفوذ خواهد کرد. لازم است در این مورد دقت و توجه لازم به کار گرفته شود.
لاستیک‌های عایق به کار رفته در این نوع درب و پنجره پس از مدتی در اثر عوامل فیزیکی مختلف، باد و باران و تابش آفتاب و شوینده‌های مختلف خواص خود را از دست داده و نیاز به تعویض خواهند داشت. موضوعی که نادیده گرفتن آن به آسیب‌هایی برای پنجره منجر شده و احتمال نفوذ آب را به داخل بنا بیشتر می‌کند.

  • وجود شیارهای تخلیه در درب و پنجره

شیارهای موجود در فریم پنجره دوجداره، به‌دلیل از عوامل مهم در تخلیه آب و پیشگیری از نفوذ آن به داخل ساختمان هستند. از درست و اصولی بودن این شیارها تا تمیز بودن آنها و باز بودن راه‌های خروجی، همگی از عوامل موثر در این مورد هستند. به‌علاوه تنظیم و کاربرد شیارهای استاندارد که به‌خوبی از عهده این کار برآیند نیز تاثیر زیادی در این مورد دارد.

  • کاربرد فریم آهنی قوی در پنجره برای محکم شدن پیچ‌های نصب

وجود فریم‌ آهنی محکم در گرداگرد پنجره‌های آلومینیومی و نیز پنجره UPVC کاملا الزامی است. وجود این فریم امکان نصب مناسب و محکم کردن پیچ‌ها را فراهم می‌کند. این شیوه قاب و فریم اصلی را با پروفیل‌های مصرفی در پنجره به‌خوبی پیوند داده و مانع از ورود آب باران به داخل ساختمان می‌شود.

  • تعویض پنجره و انجام سرویس‌های لازم و دوره‌ای

هر قدر هم از محصولات برند و با کیفیت در پنجره‌ها و درب‌های ساختمان استفاده کنیم، گاهی موانع و مشکلاتی پیش می‌آید که کار را دچار چالش کرده و نیازمند به سرویس‌های مجدد می‌نماید. ورود آب از پنجره‌هایی که با داشتن عایق‌های قدیمی دیگر به خوبی عمل نمی‌کنند یا پنجره‌هایی که از حالت تنظیم و رگلاژ خارج شده‌اند از همین موارد است.

سخن آخر...

با خرید پنجره دوجداره ، نصب یا تعویض پنجره و تبدیل آن به مدل‌های جدید از مشکلاتی نظیر ورود آب باران به داخل ساختمان یا هدر رفت انرژی جلوگیری می‌شود. به‌شرط آنکه این کار به‌طور اصولی انجام شده و انتخاب و خرید پنجره از برندهای معتبر و شناخته شده صورت گیرد.
به این منظور بهتر است از کارشناسان متخصص کمک گرفته و مراحل کار را از انتخاب و خرید تا نصب و رگلاژ به کمک آنها سر وسامان دهید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست