پنج دلیل برای تفاوت قیمت در محصولات شرکت‌های تولیدکننده پنجره

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که ممکن است در مورد خرید، فروش و تعویض پنجره upvc مطرح شود، این است که تنوع قیمت پنجره دوجداره در شرکت‌های مختلف به چه دلیل است؟
باید بگوییم دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد و هر شرکتی با توجه به یک سری ویژگی‌های ارائه‌شده در محصول، قیمت مدنظر را اعلام می‌کند. اما چه ویژگی‌هایی؟!
پنجره متشکل از قطعات آشکار و پنهان است. بنابراین ممکن است در ظاهر دو پنجره شبیه هم باشند اما از لحاظ کیفیت و مواد به کار رفته با هم متفاوت باشند که به‌طبع این تفاوت در قیمت‌ها نیز خودش را نشان می‌دهد. اکنون به مواردی که ممکن است از این حیث روی قیمت محصولات تأثیرگذار باشد می‌پردازیم.

پروفیل

یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت پنجره‌ها پروفیل مصرفی است. از آنجایی که هر شرکتی از نوعی پروفیل در تولید استفاده می‌کند بر اساس کیفیت یا عدم‌کیفیت آن، قیمت پنجره نیز تغییر می‌کند. هرچند پروفیل مصرفی در قیمت پنجره تأثیر بسزایی دارد اما اگر قصد تعویض پنجره ها را دارید بهتر است نوعی را خریداری کنید که در آن از پروفیل مرغوب و تهیه‌شده از کارخانجات معتبر استفاده شده باشد.
همچنین پروفیل‌ها از لحاظ سری متفاوت‌اند، آن‌ها به سری 60، سری 700 و سری 80 دسته‌بندی می‌شوند. یکی دیگر از مؤلفه‌های تأثیرگذار در قیمت تعداد کانال، ضخامت و وزن پروفیل است.

نوع شیشه

از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت پنجره یو‌پی‌وی‌سی، شیشه است. در صورتی که در انتخاب شیشه دقت کافی صورت نگیرد از خاصیت عایق بودن پنجره کاسته می‌شود. تفاوت قیمت بین شیشه‌های مرغوب و نامرغوب حدوداً کمتر از پنج درصد است. مسئله‌ی مهم در رابطه با شیشه‌ها، نحوه‌ی تولید آن‌ها است. اگر شیشه‌ها در کارخانه‌هایی با تجهیزات پیشرفته‌ی صنعتی تولید شوند و قاب پنجره‌ها به روش سی‌ان‌سی تهیه گردد بدیهی است که قیمت آن باید بالاتر از محصولی که در کارگاه‌ها و با استفاده از تجهیزات ساده ساخته می‌شود باشد. اگر کیفیت برای شما مهم باشد و نخواهید در کوتاه‌مدت درگیر تعویض پنجره شوید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که شیشه‌های آن تولید کارخانه باشد زیرا تولیدات کارگاهی نسبت به کارخانه‌ای ماندگاری کمتری دارد.

گالوانیزه

استفاده از گالوانیزه‌ی نامرغوب در فرایند ساخت پنجره‌های دوجداره موجب زنگ‌زدگی و خوردگی زودهنگام پنجره می‌شود. بنابراین ضخامت و نوع گالوانیزه نیز بر قیمت پنجره‌ها بی‌تاثیر نیست. پیشنهاد ما به شما خرید محصولی است که در آن از گالوانیزه‌ی استاندارد استفاده شده باشد چرا که در غیر این صورت پس از مدتی نه‌چندان طولانی ناچار به تعویض پنجره دوجداره خواهید شد.

یراق‌آلات

موضوع دیگری که منجر به تفاوت قیمت در پنجره‌های دوجداره می‌شود یراق‌آلات است. این وسایل با توجه به نوع و جنسی که دارند روی قیمت تأثیر می‌‌گذارند، برای مثال نوع و ابعاد بازشوها یا جنس مواد داخلی دستگیره‌ها. در انتخاب پنجره به مشخصات و کاربرد یراق‌آلات (لینک به محتوای شماره 2) دقت کنید تا پس مدتی استفاده مجبور به تعمیر یا تعویض پنجره نشوید.

روش نصب و خدمات پس از فروش

اینکه شرکت فروشنده چه فرایندی را برای نصب، خدمات پس از فروش و تعویض پنجره در نظر گرفته باشد روی قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است. تعهد در این موارد بیانگر اعتبار زیاد این شرکت‌ها است. تیم تخصصی هافمن در زمان نصب با تزریق فوم و چسب ماستیک نتیجه‌‌ی دلخواه شما را رقم خواهند زد. همچنین با خرید از این مجموعه از مزایا و خدمات پس از فروش مانند رگلاژ دوره‌ای رایگان بهره‌مند می‌شوید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم ممکن است با مقایسه‌ی ظاهر دو پنجره متوجه علل تفاوت قیمت در آن‌ها نشوید به همین دلیل در این پست به چند دلیل پنهان این قضیه پرداختیم. در هر صورت بهتر است از مجموعه‌ای مورد اعتماد با محصولاتی استاندارد خرید کنید به همین منظور پیشنهاد می کنیم که فیلم مستند دلیل اختلاف قیمت پنجره را ملاحضه کنید.
هلدینگ ایوان از سال 1387 به صورت حرفه‌ای درحوزه‌ی تولید، تعویض پنجره، نصب پنجره دوجداره و… فعال است. همچنین در تولیدات این مجموعه از مرغوب‌ترین و با‌کیفیت‌ترین پروفیل‌های UPVC تولید‌شده در ایران و مطابق با استاندارد‌های جهانی و از برند‌های معتبر روز مانندvista best ،kotzolt ،hofmann ، plaspen و … استفاده می‌شود. جهت براورد قیمت که دغدغه‌ی اولیه مشتریان است می‌توانید روی «محاسبه آنلاین پنجره دوجداره» کلیک کنید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست