برای تولید پنجره‌های یوپی‌وی‌سی در هر مرحله از ماشین‌آلات متفاوتی استفاده می‌شود که یکی از مهم‌ترین این مراحل، «برش» است. در این مرحله از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود که به‌طور کلی می‌توانیم آن‌ها را در دو دسته‌ی دستی و اتوماتیک بگنجانیم. در این پست روش‌های مختلف تولید پنجره از لحاظ تنوع ماشین‌آلات را بررسی می‌کنیم.
دستگاه‌های تولید پنجره upvc در چهار گروه ساخته می‌شود که افراد می‌توانند بر اساس میزان تولید روزانه و بودجه‌ی مالی تخصیص داده شده به‌منظور تجهیز فضا، برای خرید این دستگاه‌ها اقدام نمایند.
1) دستگاه دستی رومیزی پنجره
2) دستگاه تکسر تولید پنجره
3) دستگاه دوسر تولید پنجره
4) دستگاه چهارسر تولید پنجره
ماشین‌آلات ذکر شده در تولید پنجره اهمیت بسیار زیادی دارند. این دستگاه‌ها پروفیل‌  UPVC را در جهات مختلف و دو زاویه 45 درجه و 90 درجه قطع می‌کنند

پس از عملیات جوش، ضایعاتی که باقی می‌ماند توسط این دستگاه‌ها جمع‌آوری و در ادامه‌ی فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چه عملکرد دستگاه بهتر باشد این کار با سهولت و کیفیت بیشتری انجام می‌شود، همچنین افرادی که از این محصول استفاده می‌کنند به دلیل ماندگاری بالا، دیرتر اقدام به تعویض پنجره دوجداره می‌کنند. اکثر ابزار و ماشین‌آلات صنعت یو‌پی‌وی‌سی برای کار نیاز به فشار هوا دارند که باید از طریق کمپرسور باد تامین شود.

کمپرسور مناسب برای دستگاه‌های تولید پنجره

ماشین‌آلات رومیزی به کمپرسور باد احتیاج ندارند، برای دستگاه‌های تک‌سر UPVC باید حداقل یک کمپرسور پیستونی 500 لیتری با فشار 8 بار موجود باشد، ماشین‌آلات دوسر نیز باید یک کمپرسور باد 1000 لیتری با فشار 8 بار داشته باشند، در دستگاه‌های سه‌سر احتیاج به تهیه کمپرسور 1250 لیتری پیستونی با فشار 8 بار است و در نهایت برای ماشین‌آلات چهارسر و پنج‌سر باید از کمپرسورهای 1500 لیتری پیستونی با فشار 10 بار استفاده شود.

هر دستگاه به‌طور روزانه چند پنجره تولید می‌کند؟

این تعداد با توجه به تعداد نیروی انسانی متفاوت است اما به‌طور متوسط در روز می‌توان برای دستگاه دستی 5 تا 10 پنجره، در دستگاه تک‌سر 20 تا 50 پنجره، در دستگاه دوسر 90 تا 120 پنجره و در دستگاه‌های چهار‌سر 150 تا 250 پنجره را درنظر گرفت.
از دستگاه تک‌سر در کارخانه‌هایی با تولید کم، از ماشین‌آلات دوسر در کارخانه‌هایی با تولید بالا و از نوع چهارسر یا چهارکله‌ی آن برای تولید انبوه درب و پنجره‌های دوجداره استفاده می‌کنند.

چه اندازه است؟ upvc فضای مورد نیاز برای دستگاه‌های

فضای موردنیاز هر دستگاه تولید پنجره با توجه به نوع دسته‌بندی ماشین‌آلات متفاوت است، برای نمونه دستگاه‌های دستی رومیزی فضایی تقریبا 50 متری و ماشین‌آلات upvc تک‌سر به محیطی بیش از 70 متر نیاز دارند.

چه ویژگی‌هایی دارند؟ UPVC پنجره‌های تولیدشده با استفاده از ماشین‌آلات

  • رنگ پنجره‌ها در برابر نور خورشید ثابت باقی می‌ماند.
  • پنجره‌های تولیدی در برابر تغییرات جوی و پوسیدگی ماندگاری بالایی دارد.
  • این نوع پنجره‌ها عاملی بازدارنده برای نفوذ سرما و گرما به داخل هستند.
  • در برابر آتش‌سوزی و حرارت مقاوم‌اند.
  • به‌راحتی نصب می‌شوند.
  • نظافت آن‌ها با در دسترس‌ترین شوینده‌ها و به سرعت و سهولت انجام می‌شود.
  • اگر در محیطی پرسروصدا زندگی می‌کنید، استفاده از پنجره‌های UPVC شما را از آلودگی‌های صوتی حفظ می‌کند.
  • از آنجایی که با نصب این پنجره‌ها میزان انتقال حرارت بسیار ضعیف می‌شود، حداکثر تا چهل درصد موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.
  • اگر تمایل داشته باشید می‌توانید به راحتی پنجره‌های یوپی‌وی‌سی را با انواع روکش‌های رنگی و طرح‌دار بپوشانید.
  • و مزایای بسیار دیگری که با تعویض پنجره معمولی و نصب پنجره دوجداره از آن برخوردار می‌شوید.

جمع‌بندی

با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک، دخالت نیروی انسانی در امر تولید و در پی آن خطای انسانی بسیار کاهش یافته است. هلدینگ ایوان سال‌هاست به‌طور حرفه‌ای با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته در حوزه‌ی تولید، نصب و تعویض پنجره دوجداره فعالیت می‌کند. بنابراین می‌توانید با اعتماد کامل سفارش خود را به ما بسپارید. از آنجایی‌که دغدغه‌ی اولیه مشتریان آگاهی از قیمت پنجره دوجداره است، برای کسب آگاهی می‌توانید روی «محاسبه آنلاین پنجره دوجداره» کلیک نمایید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست