راهنمای انتخاب پنجره‌ی مناسب با 7 مرحله اصلی

شاید ساده به نظر می‌رسد، اما انتخاب پنجره برای خانه با کمی اغراق می‌تواند مانند عبور از یک میدان مین دشوار باشد. با وجود انواع مختلف پنجره‌ها و موارد بسیار متفاوتی که باید در نظر بگیرید، انتخاب پنجره‌ی مناسب کار راحتی نیست. زیرا در بازار با انواع پنجره و ایده‌های مختلف روبرو خواهیم بود. در واقع، با یک سری ملاحظات ساده، انتخاب اصولی پنجره می‌تواند لذت‌بخش باشد. ما در کنار شما هستیم تا گام به گام تمامی نکات مهمی که باید در نظر بگیرید را شرح دهیم.

مرحله 1: هدف از نصب پنجره‌ را تعیین کنید

یکی از اولین سوالاتی که باید قبل از نصب پنجره باید از خود بپرسید، این است که چرا می‌خواهید پنجره داشته باشید. چند مورد از اهدافی که ممکن است بخواهید قبل از نصب پنجره در نظر بگیرید، عبارت هستند از:

  • ایجاد تهویه بهتر
  • بهره‌مندی از نور طبیعی
  • زیین و زیباسازی محیط

مرحله 2: تعیین کنید که چه نوع پنجره‌ای می‌خواهید

پس از اینکه فهمیدید هدف اصلی و فرعی پنجره‌ شما چیست، باید نوع پنجره‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت داشته باشد. در ادامه لیستی از محبوب‌ترین انواع پنجره‌ها آورده شده است:

مرحله 3. قاب پنجره خود را انتخاب کنید

مرحله بعدی برای تصمیم‌گیری شما این است که چه نوع قابی را برای پنجره می پسندید. قاب پنجره همان چیزی است که پنجره‌های شما در آن قرار می‌گیرند و هر نوع پنجره دارای ویژگی‌های خاص خود است. اگر بخواهیم به محبوب‌ترین نوع قاب پنجره اشاره کنیم می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم.

  • آلومینیومی
  • چوبی
  • UPVC
  • فایبرگلاس
  • آهنی

مرحله 4. نوع شیشه خود را انتخاب کنید

پس از انتخاب پنجره‌ی مناسب و بهترین و کاراترین نوع آن برای منزلتان لازم است در مورد نوع شیشه‌ آن تصمیم بگیرید و بدانید که برای پنجره منزل شما خرید از چه نوع شیشه‌ای بهتر است. رایج‌ترین انواع شیشه‌های پنجره به دو مدل شیشه عایق و شیشه لمینیت محدود می‌شود.

مرحله 5. اندازه مناسبی برای پنجره در نظر بگیرید

برای انتخاب پنجره‌ی مناسب اندازه پنجره نیز مهم است زیرا میزان نور و تهویه اتاق یا ساختمان و همچنین گرم یا سرد بودن محل زندگی یا کار شما را تعیین می‌کند. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند حدود 10 درصد از سطح دیوار شما برای نصب پنجره کافی خواهد بود و این میزان به شکل بهینه‌ای به نیازهای ذکر شده پاسخ خواهد داد.

مرحله 6. برای نصب پنجره از خدمات متخصصان استفاده کنید

نصب نادرست پنجره‌ها می‌تواند منجر به از دست دادن گرما، کاهش تهویه و بسیاری از مسائل دیگر شود. برای نصب مجدد و تعویض پنجره دوجداره بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

مرحله 7: تعمیر و نگهداری اصولی از پنجره را در الویت قرار دهید

با مراقبت خوب از پنجره‌های خود، می‌توانید طول عمر آن‌ها را افزایش دهید و احتمال نیاز به تعمیر یا تعویض پرهزینه را تا حد زیادی کاهش دهید. با یک جستجو ساده می‌توانید به محاسبه آنلاین پنجره دوجداره بپردازید.
بسیاری از مردم این واقعیت را نادیده می‌گیرند که قاب‌های پنجره نیز به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از ساختار پنجره نیاز به نگهداری و دقت دارند. در ادامه دو نکته در مورد نگهداری از قاب پنجره آورده شده است که به شما کمک خواهد کرد.

  •  مهر و موم‌ها را به طور دوره‌ای بررسی کنید تا مطمئن شوید که ایمن هستند.
  • اطمینان حاصل کنید که قسمت‌های متحرک یا لولا به خوبی روغن‌کاری شده است.

پنجره‌ دوجداره از کجا بخرم؟

چند راه برای انتخاب پنجره‌ی مناسب دوجداره وجود دارد. شما می‌توانید از یک شرکت معروف و شناخته شده پنجره دوجداره بخرید. همچنین می‌توانید از یک شرکت پیمانکاری یا نمایندگی شرکت اصلی بخواهید کار نصب پنجره را برای شما انجام دهند و یا از تولید کننده های محلی که با سیستم های سنتی تولید پنجره ی دوجداره انجام میدن و یا مجموعه هایی که سیستم های بروز تولید و نصب رو انجام میدن ، خرید کنید.

سخن پایانی

این روزها بسیاری از ما شیشه‌های دوجداره را برای در یا پنجره انتخاب می‌کنیم. پنجره‌های دوجداره دارای 2 شیشه با فاصله (معمولا 12 تا 16 میلی متر) است. همچنین می‌توان گامی فراتر گذاشت و شیشه سه‌جداره انتخاب کرد. همانطور که انتظار دارید، شیشه سه‌جداره می‌تواند به عایق کاری بیشتری کمک کند، زیرا هر چه لایه‌های شیشه بیشتر باشد، اتلاف حرارت کمتری به وجود خواهد آمد. قیمت پنجره دوجداره نسبت به هزینه اتلاف انرژی بسیار به صرفه‌تر است. قوانینی برای تعیین ارتفاع پنجره‌ها وجود ندارد و در بسیاری از موارد، به سلیقه شما مربوط است. فاصله زیاد بین بالای پنجره و سقف باعث ورود نور طبیعی کمتری خواهد شد. هنگام انتخاب پنجره‌ی مناسب در نظر گرفتن عرض نسبت به ارتفاع یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در نظر داشته باشید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست