اصول نگهداری از پنجره دوجداره

هر کالا و محصولی برای آنکه طول عمر مفیدی داشته باشد، نیازمند رسیدگی و مراقبت است و بسته به نوع کالا روش ‌های رسیدگی کاملاً متفاوت است. در این مقاله نحوه نگهداری پنجره دوجداره یو پی وی سی را بررسی می کنیم. این روند به دو دسته تقسیم می ‌شود مراحلی که تولید کننده و مجری کار باید رعایت کند (قبل از مرحله نصب) و مراحلی که کاربر پس از نصب کامل بهتر است انجام دهد.
خوشبختانه پنجره محصولی نیست که شبانه‌ روز نیازمند رسیدگی باشد و یا حتی نیاز باشد و به صورت هفتگی سلامت آن را چک نمود. بهترین زمان برای بررسی عملکرد ابتدای هر فصل است، یعنی هر سه ماه یکبار. البته می توان هر ۶ ماه یکبار نیز این کار را انجام داد اما بهتر است که در فواصل زمانی کوتاه تر این کار انجام شود (بسته به میزان استفاده از هر لنگه پنجره)

قبل و حین نصب UPVC مراحل نگهداری پنجره دوجداره

در هنگام تولید استفاده از قطعات و یراق آلات با کیفیت، ضامن عمر بالا خواهد بود. چیدمان و نصب این قطعات در کنار یکدیگر نکته مهمی است که باید در نظر گرفت.
در بناهای در حال ساخت همواره پیشنهاد  ایوان این است که در آخرین مراحل کار، پنجره و یا درب نصب گردد که کمترین آسیب متوجه آن باشد. حفاظت در برابر براده های آهن یا لکه های جوشکاری بسیار مهم است و ممکن است در این برخورد ها پروفیل سوراخ شده و یا شیشه آسیب ببیند و عملاً عایق بودن و آب بندی پنجره دچار ایراد شود.
از طرف دیگر نباید مدت زمانی که پنجره در کاور است، طولانی باشد. برچسب ها و لیبل ها بر روی پروفیل جا می ‌اندازند، همین موضوع باعث کدر شدن بدنه و کوتاه شدن عمر آن خواهد شد. در برخی موارد ماندگاری زیاد چسب باعث شده تا بر روی بدنه ترک های ریزی به وجود آید مخصوصاً در سمتی که در معرض تابش نور خورشید است.

اصول نگهداری از پنجره دوجداره

نگهداری پنجره دوجداره یو پی وی سی پس از نصب

این نکات نگهداری کاملا مربوط به کاربر است و البته زمان زیادی را نیز از شما نخواهد گرفت. تنها باید چند نکته را مد نظر داشته باشید و رعایت تمامی موارد تاثیر صددرصدی در طول عمر مفید پنجره دارد و از خرابی آن تا حد زیادی جلوگیری میکند.

وایتکس را فراموش کنید •

واکنش شیمیایی بین ترکیبات موجود در وایتکس و پروفیل بدنه بسیار خطرناک است. شاید در حین تمیز کاری متوجه مورد مشکوکی نشوید، اما باید به شما بگوییم که این واکنش بسیار آرام و در مورد زمان صورت می ‌گیرد و نتیجه آن خرابی قاب است و می ‌تواند خود یکی از دلایل درز صدا از پنجره یو پی وی سی باشد.
پیشنهاد ایوان برای تمیزکاری قاب و شیشه استفاده از محلول آب و صابون رقیق است و این کار را با پارچه نرم و مرطوب می توانید انجام دهید. اسفنج های مخصوص بهترین وسیله برای این کار است.

اصول نگهداری از پنجره دوجداره
روغن کاری یراق آلات هر سه ماه یکبار •

در اکثر شهرهای کشورمان، بازه زمانی سه ماهه برای روغن کاری مناسب است. این کار باعث می ‌شود تا لولاها به خوبی کار کنند و باز و بسته شدن حرکت به طرفین و چرخش دستگیره با سهولت انجام پذیرد. روان شدن حرکت هریک از یراق‌آلات باعث بهبود روند کلی خواهد شد.

پیچ ها را سفت کنید •

پیچ هایی که در معرض دیدتان است را مرتباً بررسی کنید و در صورت شل شدن آنها را سفت نمایید. این حرکت بیشترین تاثیر را دارد زیرا از فرسایش و اصطکاک قطعات جلوگیری می کند.

اصول نگهداری از پنجره دوجداره
گریس کاری را فراموش نکنید •

گریس بدون اسید را در همان فواصل زمانی بیان شده بر روی زبانه ها بکشید، این کار از خورده شدن زبانه ها جلوگیری می کند.

از پنجره چیزی آویزان نکنید •

اگر پنجره دوجداره شما ریلی نیست باید این موضوع را همواره مد نظر داشته باشید که هیچ شی و یا لباسی را حتی برای چند ثانیه بر روی آن آویزان نکنید، زیرا باعث خارج شدن از حالت رگلاژ و کج شدن فریم خواهد شد.

آرامش در کار را فراموش نکنید •

اگر پنجره دو جداره شماره ریلی است، همواره مد نظر داشته باشید که به آرامی آن را باز و بسته کنید. سرعت زیاد برای باز کردن و تحمیل فشار زیاد موجب اصطکاک شدید قطعات خواهد شد که در مورد زمان خوردگی یراق آلات را شاهد خواهیم بود.

اصول نگهداری از پنجره دوجداره
تمیزکاری لاستیک های درزگیر فراموش نشود •

در هنگامی که شروع به بررسی عملکرد پنجره می کنید، می توانید با یک اسفنج مخصوص و یا پارچه نرم لاستیک های درزگیر را غبار روبی کنید. زدودن گرد و غبار از روی لاستیک ها و زوار پنجره موجب می ‌شود تا پستی و بلندی های ایجاد شده که با چشم قابل رویت نیز از بین برود.

پاک کردن برچسب ها •

در صورتی که برچسب و یا لیبل بر روی فریم باقی مانده است و رخ کار را زشت کرده از محلول رقیق آب و صابون استفاده کنید و به هیچ عنوان از الکل، بنزین و تینر استفاده ننمایید.

اصول نگهداری از پنجره دوجداره
زاویه دستگیره مهم است •

برای باز و بسته کردن پنجره حتماً دستگیره ها را در بیشترین حالت ممکن خود باز کنید. ساییدگی غیر از این حالت به اوج خود خواهد رسید.

رگلاژ را به متخصص بسپارید •

اگر حس کردید که بر اثر استفاده مکرر، پنجره از حالت رگلاژ خارج شده است اصلا بی‌ گدار به آب نزنید؛ زیرا ممکن است به دلیل عدم آگاهی و دانش فنی لازم، آسیبی به بدنه و یا شیشه وارد کنید؛ تنها کافی است آن را به متخصصان ما بسپارید.هولدینگ ایوان با ارائه خدمات تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره UPVC  به صورت رایگان ، به مدت دوسال ، آن هم به صورت تماس دوره ای در هر 6 ماه یکبار و همچنین با حضور همکاران فنی ما جهت تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره یو پی وی سی ، پاسخگوی نیاز تمامی مشتریان عزیز میباشد.

...اصول نگهداری پنجره دوجداره کار سختی نیست

با مطالعه موارد بالا به نظر میاد کار بسیار سخت و زمان گیر است، در صورتی که اصلا اینگونه نیست. شما هر سه ماه یکبار نهایتاً چیزی حدود ۵ دقیقه برای هر فریم و لنگه پنجره زمان باید بگذارید که البته اگر پنجره‌ ها مدام در حال باز و بسته شدن نیستند این زمان بسیار کمتر خواهد بود، زیرا گرد و غباری بر روی لولا ها، یراق آلات و لاستیک درزگیر وجود ندارد و صرفاً باید بدنه گردگیری شود.
هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع در و پنجره دو جداره مرغوب و با کیفیت است و برای ایوان فرقی ندارد که مشتریانش یک عدد پنجره خریداری کرده باشند و یا تعداد زیادی پنجره…
خدمات رگلاژ دوره ای رایگان جزء خدمات ثابت مجموعه ایوان است که ما با مشتریانمون بصورت مستمر و 6 ماه یکبار تماس میگیریم.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست