علت درز و عبور صدا از پنجره یو پی وی سی به چهار عامل بستگی دارد. جنس نامرغوب شیشه و بدنه، مونتاژ و رگلاژ نکردن، جنس قاب پنجره و نحوه نصب و عامل نهایی عدم شناخت محیط از دلایل اصلی است.
ضخامت شیشه، فاصله بین شیشه ها در پنجره دوجداره و نحوه اتصال شیشه به پروفیل بسیار مهم است و سهم بسیار زیادی در کاهش جذب و ورود صدا به درون محیط دارد. هرچه ضخامت شیشه بالاتر باشد عملاً قدرت بیشتری برای عبور صدا دارد به همین دلیل نوع شیشه استفاده شده در تولید پنجره دو جداره مهم است و حتماً باید از محصولی با کیفیت و دارای استاندارد های لازم استفاده کرد.

UPVC بررسی جزئیات دلیل عبور صدا از پنجره

در پاراگراف ابتدایی چهار عامل اصلی مطرح شد. دیدگاه فنی در رابطه با این موضوع بدین گونه است که باید تمامی موارد با جزئیات بیشتری بررسی شوند. رعایت استاندارد های لازم برای تولید یک شیشه مناسب برای هر جداره نکته ای ضروری است که شاید کمتر شرکتی به اهمیت آن پی برده و در دستور کار قرار داده است.

جنس نامرغوب شیشه

اولین دلیل و متداولترین دلیل درز صدا همین عامل است. کیفیت پایین شیشه و یا رعایت نکردن ضخامت شیشه در اکثر موارد بلای جان کاربران شده بگونه‌ ای که ظاهر کار نمای پنجره دو جداره را دارد اما در عمل با پنجره های قدیمی با قاب چوبی هیچگونه تفاوتی قابل رویت نیست.
حداقل ضخامت برای شیشه باید ۶ میلیمتر باشد که البته در هنگام بررسی توسط یک کاربر عادی اندازه گیری این ضخامت میسر نیست و عملاً کار آسانی نخواهد بود.

UPVC علت درز صدا از پنجره

پر نکردن فضا بین دو شیشه با گاز آرگون

گوش خود را بر روی شیشه بگذارید، اگر متوجه شدید که منشاء اصلی ورود صدا از شیشه ها هست و بدنه در این عبور صدا نقشی ندارد، بدانید که، گازی بین دو جداره وجود ندارد و یا در مورد زمان تخلیه شده است.
در یکی از مقاله ها به علت بخار گرفتگی بین شیشه ها در پنجره دوجداره پرداختیم. یکی از دلایل تخلیه گاز آرگون بود. نصب نامناسب و یا مونتاژ غیر اصولی قطعات در کنار یکدیگر باعث شده تا چنین اتفاقاتی را شاهد باشیم.
فاصله بین دو شیشه در کمترین حالت باید ۱۲ میلیمتر باشد که البته به مانند بررسی ضخامت شیشه اندازه گیری این فاصله برای کاربران عادی کاری سخت و گاها غیر ممکن است.

جنس نامرغوب بدنه

اگر در بررسی ‌های ابتدایی متوجه شدید که صدا از بدنه می آید، باید بدانید که جنس پروفیل ها کیفیت لازم را ندارد و در تولید آن کم کاری صورت گرفته. ورود باد سرد در فصل سرما از درزها از نشانه های دیگر نامرغوب بودن جنس پروفیل است.

UPVC علت درز صدا از پنجره

اشکال در اندازه گیری در حین ساخت

یکی از دلایل اصلی که همواره بر روی آن تاکید کرده ایم، همین مورد است. اندازه گیری دقیق ابعاد و پنجره و اجرای مهندسی آن در هنگام تولید و ساخت بسیار مهم است. کوچک‌ترین سهل انگاری در محاسبه و ابعاد گیری تبعاتی بد دارد. شنیدن صدای بیرون در محیط یکی از این پیامد های آزار دهنده است.

نصب و رگلاژ پنجره

اگر تمامی موارد گفته شده در پاراگراف های بالا به درستی رعایت شده باشند و محصولی استاندارد تولید شود، آخرین مرحله که بسیار تعیین کننده است نصب و رگلاژ است. تبحر در نصب صحیح و عایق بندی بدنه و پنجره موضوع کم اهمیتی نیست زیرا سرنوشت پنجره را می سازد.
رگلاژ کردن لولا ها در نصب نکته کلیدی است که بخش اعظمی از کار پس از نصب به آن تخصیص داده می شود. استفاده از لولا های مخصوص پنجره دوجداره نیز در رگلاژ کردن موثر است و نقش کلیدی دارد و همچنین طول اسپانیولت و محل زاماک ها جهت درگیری بین محل بازشوها و فریم پنجره ها، از جمله مواردی است که در کیپ شدن کامل پنجره و یا باز بودن کنج ها کاملا موثر می باشد.

UPVC علت درز صدا از پنجره

عدم شناخت محیط

در نهایت همه چیز به محل جغرافیایی بنا و ساختمان اهمیت دارد. اگر در کوچه بن بست زندگی می ‌کنید و یا در نزدیکی یک خیابان شلوغ، باید بدانید که نیاز شما با یکدیگر متفاوت است و آن محصولی که در مثال اول بیان شد اصلاً کاربری مناسبی برای بنایی در یک خیابان شلوغ ندارد.
عدم بررسی میزان صدا در محیط اطراف خود یکی از عوامل شکست یک پروژه خرید پنجره دوجداره است. در نظر گرفتن این موضوع اصلی ترین کار قبل از هر گونه اقدامی برای تولید است.
هلدینگ ایوان در تمامی موارد قبل از هرگونه ابعاد گیری و قیمت دهی، ابتدا محیط را بررسی می ‌کند و بهترین پیشنهاد را بر این اساس به کارفرما اعلام می نماید.

کلام آخر

ما به مشتریان خود پیشنهاد میکنیم که قبل از خرید، نسبت به شناخت بیشتر زوایای فنی و جزئیات اجرایی پنجره های خود اقدام کنند و از مجموعه هایی تخصصی و با سابقه استفاده کنند؛ تیم فنی هلدینگ ایوان آمادگی دارد تا بصورت تلفنی و یا حضوری در محل شما نسبت به ارائه ی مشاوره ی رایگان اقدام نماید تا با اطمینان بیشتری نسبت به انتخاب برند پروفیل موردنظرتان اقدام نمایید؛ همچنین آمادگی داریم تا در محل شرکت نیز پذیرای حضورتان باشیم.
در صورت تمایل می توانید در بخش محاسبه آنلاین پنجره، مشخصات فردی و حدود ابعاد پنجره های تان را ثبت نمایید تا در اسرع وقت نسبت به ارائه ی قیمت و یا تماس تلفنی با شما اقدام نماییم.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست