بسیار تعجب آور است که اگر به شما بگویم که علت بسته نشدن پنجره دوجداره می تواند 9 دلیل ساده داشته باشد که اگر هر کدام از آنها به درستی و با دقت انجام شده بودند، این اتفاق رخ نمی داد. البته تمامی دلایل در ظاهر قضیه ساده هستند اما تخصص و تجربه است که حرف آخر را در این کار می ‌زند.

نه علت بسته نشدن پنجره یو پی وی سی

ماهیت پنجره دوجداره اینگونه است که در صورتی که قطعات با کیفیت، به درستی در کنار یکدیگر قرار نگیرند، کارایی لازم را نمی توان انتظار داشت. البته که شما به عنوان کاربر نمی توانید کیفیت محصول را به درستی تشخیص دهید به همین دلیل سپردن این کار به یک مجموعه معتبر بهترین کار است.

 • عدم رگلاژ پنجره در هنگام نصب یا در طی سالیان استفاده
 • کج شدگی لنگه باز شو و خارج شدن از فرم
 • شکستگی و یا خم شدن لولاها
 • شل شدن پیچ های لولا
 • خارج شدن از حالت اصلی و اولیه به دلیل انقباض و انبساط
 • بیشتر بودن عرض از ارتفاع شیشه
 • فشار وارد کردن به پنجره در حین باز و بسته کردن
 • دستکاری لولا ها توسط فرد ناشی
 • دیگر عوامل انسانی در استفاده و یا تمیز کاری
علت بسته نشدن پنجره دوجداره

هر یک از موارد گفته شده در بالا می تواند علت بسته نشدن پنجره 2 جداره باشد، اما اصلی ترین دلیل آن، که در اکثر موارد به آن پی برده ایم “کیفیت پایین یراق آلات” بوده است. هر چقدر از اهمیت این قطعات گفته شود باز نمی توان حق مطلب را به درستی ادعا کرد. یراق‌آلات عامل اصلی ارتباط هر تکه از پنجره، قاب و پروفیل است.

گاهی حتی قطر، ارتفاع و عرض یکی یراق در طول عمر پنجره تاثیر مستقیم دارد. به طور مثال اگر دستگیره هر لنگه باز شو بر اساس ارتفاع لنگه در نظر گرفته نشود، در مرور زمان احتمال خارج شدن از وبلاگ آن هم کاملاً زود هنگام، وجود دارد زیرا همین دستگیره به ظاهر ساده یک اهرم برای توزیع مناسب فشار در بین قطعات است.

عدم رگلاژ پنجره در هنگام نصب یا در طی سالیان استفاده

رگلاژ یک امر حیاتی و الزامی است. اینکار باید حتماً توسط متخصص و شخصی که در این زمینه مهارت دارد، انجام گیرد. شاید به نظر شما رگلاژ به این دلیل که با ابزار خاص و ماورایی صورت نمی گیرد، پس بسیار آسان است. رگلاژ پنجره دوجداره خود را به ایوان بسپارید.

کج شدگی لنگه باز شو و خارج شدن از فرم

استفاده از یراق آلات نامناسب و یا آویز کردن یک شی از لنگه پنجره می تواند علت این اتفاق باشد. هیچ جسم خارجی نباید از لنگه پنجره حتی برای مدتی کوتاه آویزان باشد.

علت بسته نشدن پنجره دوجداره

شکستگی و یا خم شدن لولاها

لولا عامل اصلی حرکت هر لنگه است. استفاده از لولا های با کیفیت که بتواند در فصل سرما و گرما مقاومت خود را حفظ کند و دچار شکستگی و یا ترک نشود، الزامی است.

شل شدن پیچ های لولا

در صورتی که پیچ های لولا یا دیگر قطعات به خوبی بسته نشوند در طول استفاده شل خواهند شد و خود به عنوان یک عامل بسته نشدن پنجره به حساب می آید.

علت بسته نشدن پنجره دوجداره

خارج شدن از حالت اصلی و اولیه به دلیل انقباض و انبساط

پنجره دوجداره مرتباً منقبض و منبسط خواهد شد به همین دلیل در حین ساخت و نصب یک فاصله بسیار کم برای بادخور در نظر گرفته می شود. در صورتیکه این فاصله وجود نداشته باشد پنجره دچار مشکل خواهد شد.

فشار وارد کردن به پنجره در حین باز و بسته کردن

لولا و دیگر قطعات موجود در این محصول بسیار حساس هستند و نباید به یکباره فشار زیادی به آنها وارد شود. سعی کنید در حین باز و بسته کردن لنگه ها فشار سنگینی را وارد نکنید.

علت بسته نشدن پنجره دوجداره

دستکاری لولا ها توسط فرد ناشی

هرگونه دستکاری و تعمیر توسط فرد ناشی می تواند باعث خرابی قطعات مختلف شود. توصیه اکید این است که حتی اگر خود را فنی می‌ دانید اما دانش کافی ندارید، تعمیر را به ایوان بسپارید.

بیشتر بودن عرض از ارتفاع شیشه

ابعاد استاندارد به ابعادی گفته می ‌شود که همواره مقدار ارتفاع از مقدار عرض بیشتر باشد. اگر این ابعاد برعکس باشد مدام شاهد افتادگی و کج شدن بازشو هستیم و لنگه پنجره بسته نخواهد شد. تعویض لولا و تعمیر و رگلاژ چاره ساز نیست و در اکثر موارد راه حل تعویض پنجره قدیمی با پنجره یو پی وی سی جدید است.

روش های جلوگیری از خرابی پنجره دوجداره چیست؟

در مقاله اصول نگهداری از پنجره دوجداره به صورت کامل در مورد روش ها و اقداماتی که باید انجام دهید، صحبت کرده ایم و با مراجعه به آن می توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید، اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه مواردی را بیان کنیم…

 • پنجره را تا حدی که لولای آن پذیرا از باز کنید.
 • در هنگام باد و طوفان لنگه های بازشو را کاملاً ببندید.
 • در هر بار تمیزکاری پروفیل سریعا آن را خشک کنید.
 • روغن کاری قطعات مکانیکی را در دستور کار قرار دهید.
علت بسته نشدن پنجره دوجداره

کلام آخر

پنجره یو پی وی سی نیز مانند تمام محصولات دیگر باید به درستی نگهداری شود. البته منظور از نگهداری رسیدگی مداوم نیست گاهی دست کاری نکردن قطعات مکانیکی و شستشو ندادن قطعات و بدنه می ‌تواند یک رسیدگی مناسب باشد.

هرچه فشار کمتری را به پنجره تحمیل کنید عمر آن طولانی تر خواهد بود. در اکثر موارد دیده شده شستشو های مداوم بدنه با مواد نامناسب، باعث از بین رفتن روکش و لایه رویه پروفیل یو پی وی سی شده است.

هزینه نگهداری از پنجره به نسبت نصب و تعویض پنجره قدیمی با پنجره یو پی وی سی بسیار مقرون به صرفه تر است.

هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دو جداره است. ما این اطمینان را به شما می دهیم که از بهترین قطعات برای ساخت یک پنجره استفاده می کنیم، کیفیت و کارایی حق مسلم شماست برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست