با توجه به رشد جمعیت و کم‌شدن ذخایر انرژی، مردم جهان ناچار به صرفه‌جویی در منابع هستند. یکی از کارآمدترین روش‌ها برای این کار تعویض پنجره و جایگزینی آن با نوع upvc است. همچنین در صنعت ساختمان‌سازی به‌منظور بهینه‌سازی ساختمان برای مصرف اصولی انرژی باید تدابیری اندیشیده شود که یکی از آن‌ها نصب پنجره دوجداره است. اما باید بدانیم که پنجره upvc نیز از لحاظ کیفیت دارای انواع گوناگونی است، برای اینکه از شاخصه‌ها و ویژگی‌های استاندارد این پنجره‌ها آگاه شوید همراه ما باشید.

پنجره استاندارد چه شاخصه و ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌های پنجره دوجداره مطابق با استانداردهای جهانی:

 • باید در برابر سرما و گرما تا 40 درصد عایق باشد.
 • باید در برابر صوت 35- 40 db عایق باشد.
 • در برابر ذرات هوا، گردوغبار و آلودگی نفوذناپذیر باشد.
 • دچار زنگ‌زدگی نشود و در برابر ورود آب و رطوبت به داخل مقاوم باشد.
 • امن و زیبا باشد.
 • حین آتش‌سوزی دچار اشتعال نشود.
 • در شرایط جوی گوناگون قابل‌ استفاده باشد.

اما تحت چه شرایطی پنجره‌ای با این مزایا تولید می‌شود؟ چه عواملی در ساخت آن دخیل است؟

و تاثیر آن‌ها در تعویض پنجره upvc متریال پنجره‌های

پروفیل

پروفیل، حاصل یک فرایند شیمیایی بین گاز مایع طبیعی و نمک است که در نهایت پودر pvc به رنگ سفید تولید می‌شود. این ماده حاوی مزایایی مانند مقاومت در برابر رطوبت، حرارت و الکتریسیته است. اما با این وجود برای اینکه بتواند برای قرار گرفتن در شرایط جوی گوناگون آماده باشد باید مواد دیگری به آن افزوده شود. با افزودن این مواد پروفیل خاصیت‌های بیشتری به خود می‌گیرد. از جمله:

 • می‌توان رنگ‌های مختلفی در مواد ایجاد کرد.
 • از تخریب ناشی از وجود میکروب‌ها و باکتری‌ها جلوگیری می‌شود.
 • استحکام پنجره بیشتر می‌شود.
 • خرابی و زنگ‌زدگی پنجره به حداقل می‌رسد.
 • با افزایش دما نیز ویژگی‌های ماده حفظ می‌شود.
 • در برابر تخریب رنگ ناشی از اشعه‌ی فرابنفش مقاوم می‌شود.

در حال حاضر پروفیل‌هایی مانند هافمن، ویستابست و وین تک مرغوب‌ترین نوع این ماده هستند که از آن‌ها در تولیدات پنجره دوجداره در هلدینگ ایوان استفاده می‌شود.

Reinforcement تقویت‌کننده گالوانیزه

در تولیدی استاندارد که موجب تعویض پنجره در کوتاه‌مدت نشود باید از ورق‌های گالوانیزه با قطر حداقل 1.5 میلی‌متر استفاده شود. به کار بردن این ورق‌ها ضروری است زیرا در غیر این صورت با وزش باد و طوفان استحکام ستون‌های پنجره‌ از بین رفته و فریم آن دچار شکستگی می‌شود. همچنین اگر مساحت پنجره‌های بیش از شش متر باشد این خطر چندبرابر می‌شود. اما با استفاده از Reinforcement از بروز این اتفاقات جلوگیری خواهد شد. متخصصان در تولید یک پنجره استاندارد از Reinforcement بهره می‌برند.

یراق‌آلات

یراق‌آلات انواع مختلفی دارند که بر اساس شرایط محیطی، قطر شیشه‌های دوجداره، نسبت ارتفاع به سطح و ارتفاع، پهنا و وزن بازشوها انتخاب می‌شود. با به کار بردن یراق آلات نامناسب برای محصول، خریداران پس از مدتی باید به فکر تعمیر یا تعویض پنجره باشند.

شیشه

شیشه‌ها نیز یکی از عوامل اصلی تعیین استاندارد پنجره هستند. شیشه‌‌هایی که در پنجره یک‌جداره تا سه‌جداره استفاده می‌شود یکسان نیستند و انواع مختلفی دارند. فضای میانی شیشه‌های دوجداره و سه‌جداره باید آکنده از گاز آرگون یا کریپتون شود تا پنجره در برابر سرما و گرما عایق باشد.

لاستیک‌های درزگیر

شیشه‌ها نیز یکی از عوامل اصلی تعیین استاندارد پنجره هستند. شیشه‌‌هایی که در پنجره یک‌جداره تا سه‌جداره استفاده می‌شود یکسان نیستند و انواع مختلفی دارند. فضای میانی شیشه‌های دوجداره و سه‌جداره باید آکنده از گاز آرگون یا کریپتون شود تا پنجره در برابر سرما و گرما عایق باشد.

نصب و تحویل

تولید استاندارد یک پنجره با متریال مناسب یک طرف و نصب صحیح آن یک طرف دیگر. در واقع تمام اثربخشی پنجره دوجداره به نصب اصولی آن برمی‌گردد. چه‌بسا اگر این مسئله رعایت نشود خریدار خیلی زود تصمیم به تعویض پنجره بگیرد. در یک نصب اصولی متخصص نصاب باید به نحوی عمل کند که تمام ویژگی‌هایی که در ابتدای مطلب گفتیم حاصل شود. همچنین ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌ها می‌تواند ضمانتی برای استاندارد بودن پنجره باشد.

جمع‌بندی

پنجره‌های استاندارد شاخص‌ها و ویژگی‌هایی دارند که ما سعی کردیم در این مقاله به آن‌ها بپردازیم. هلدینگ ایوان از سال 1387 با در نظر گرفتن تمام استانداردهای تعریف‌شده در جهان، به‌صورت حرفه‌ای در حوزه تولید، نصب و تعویض پنجره دوجداره فعال است. درصورتی‌که تمایل به برآورد قیمت پنجره دوجداره دارید می‌توانید روی لینک «تعویض پنجره دوجداره» کلیک کنید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست