طول عمر پنجره دوجداره چیزی حدود ۲۵ سال است، اما همه چیز به نحوه استفاده و قطعات پنجره وابسته است. در حالت عمومی می تواند متناسب با شرایط چیزی حدود ۱۰ تا ۳۵ سال باشد، البته باید گفت که نحوه استفاده شاخص بزرگی برای کم و یا زیاد شدن طول عمر نیست. شرایط آب و هوایی و کیفیت ساخت ازدلایل پررنگ‌ تری در کاهش طول عمر پنجره دوجداره هستند.

عوامل موثر در تعیین طول عمر پنجره دوجداره

همانطور که بیان شد عوامل بیرونی و درونی زیادی وجود دارد که بتواند طول عمر این محصول را تحت شعاع قرار دهد. میزان رطوبت هوا یا حتی تابش نور خورشید و آماده شدن پروفیل برای قرارگیری در این شرایط تا نوع یراق آلات به کار رفته در درون مهم است.
اگر تمامی موارد گفته شده به درستی رعایت شده باشند، اما نصب غیر اصولی و غیر حرفه‌ای باشد خیلی زودتر از آنچه که انتظار می ‌رود عمر پنجره به پایان خواهد رسید. نصب پنجره دوجداره نکته کلیدی است که باید برای آن انرژی و زمان هزینه کرد. دقت بالا در نصب و توجه به تمام جزئیات ضامن کیفیت مطلوب خواهد بود. ایوان پیشنهاد می دهد تا بهترین نصاب را برای این کار انتخاب کنید و یا کار را به متخصصین ایوان بسپارید.

طول عمر پنجره دوجداره

نکات مهم برای افزایش طول عمر پنجره دوجداره

در مقاله اصول نگهداری از پنجره دوجداره upvc موارد زیادی را برای نگهداری اصولی بیان کردیم که هر یک از آنها باعث می شد تا از کیفیت، کاسته نشود و کارایی پنجره نیز با ایراد مواجه نشود. اما نکات بسیار مهم که حتماً به عنوان یک کاربر هوشمند آنها را رعایت و اجرا کنید، موارد زیر است…

  • روغنکاری تمامی قطعات مکانیکی که در برابر دید هستند، مانند لولاها، غلطک ها و زبانه ها. روغن باید بسیار رقیق باشد و ترجیحاً اگر می‌ توانید از روغن مخصوص یراق آلات پنجره استفاده کنید.
  • در هنگام شستشو از محلول رقیق آب و صابون استفاده کنید.
  • از اسفنج نرم و یا پارچه لطیف برای غبارروبی استفاده کنید.
  • استپر برای نگهداری زاویه پنجره استفاده کنید تا در صورت طوفان و یا باد شدید پنجره و لنگه به یکدیگر برخورد نکنند.
  • دستگیره را همواره در زاویه ۹۰ و یا ۱۸۰ قرار دهید تا از خوردگی رزوه و پیچ ها جلوگیری شود.
  • لاستیک درزگیر را هر سه ماه یکبار گردگیری کنید.
  • رگلاژ سالانه توسط متخصص را فراموش نکنید.

اگر هفت مورد بیان شده را به خوبی رعایت کنید در بهترین شرایط پنجره یو پی وی سی می تواند تا ۴۰ سال نیز در سلامت کامل باشد و از آن استفاده کنید. رعایت موارد گفته شده سبب می ‌شود تا از سوراخ شدن پروفیل و درزها جلوگیری شود در این حالت گاز آرگون مابین دو شیشه نیز تخلیه نخواهد شد و به قوت خود باقی خواهد ماند.

طول عمر پنجره دوجداره

چهار نشانه تعویض پنجره دوجداره

چهار نشانه وجود دارد که در صورت مشاهده هر یک از این موارد با کارشناسان ایوان تماس بگیرید تا مورد بررسی و در صورت امکان مرتفع شود. ممکن است در روز های ابتدایی بتوان با چند اقدام از صرف هزینه های زیاد جلوگیری نمود، ناگفته نماند که همه چیز به نحوه رسیدگی و عمق خرابی بستگی دارد.

بخار بر روی شیشه

بخار برای شیشه بد نیست، اما اینکه در چه شرایطی و بر روی کدام شیشه بخار جمع شده است، اهمیت دارد. منبع بخار اگر از بیرون باشد یعنی شیشه بیرونی بخار گرفته و با دست قطره های آب لمس می شود اصلاً جای نگرانی نیست و این اتفاق به دلیل تفاوت دماست.
اگر بر روی شیشه داخلی بخار و قطره های آب جمع شده باشد و با دست می ‌توان آن‌ ها را زدود ،ایراد از تهویه نامناسب محیط است که هوا و اکسیژن در چرخش نیست.
بخار درون فضایی که محبوس است، نگران کننده است زیرا می ‌تواند به علت نشت گاز به بیرون باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله علت بخار بر روی شیشه پنجره دوجداره را مطالعه کنید.

طول عمر پنجره دوجداره

باز و بسته شدن سخت پنجره

در اکثر موارد مشاهده شده، علت سخت باز و بسته شدن لنگه ها در حالت کشویی و چه در حالت تاشو، طولانی شدن فاصله بین رگلاژ ها است و اگر پنجره نو و جدید است رگلاژ و یا حتی نصب به خوبی صورت نگرفته است. اگر عمر پنجره بیشتر از ۱۵ سال است توصیه ایوان اعزام کارشناس فنی به محل است، تا علت اصلی رسیدگی شود اما همانطور که بیان شد در اغلب موارد با رگلاژ مشکل مرتفع می‌شود.

ترک و یا شکستگی شیشه

همواره باید مراقب بود تا چیز محکمی به شیشه ها برخورد نکند. ضربه حتی با شدت بسیار کم می تواند باعث ایجاد ترک های ریز شود و در مرور زمان باعث خارج شدن از عایق شود. اگر بر روی شیشه ترک و یا شکستگی مشاهده کردید باید حتماً به فکر تعویض آن باشید گاهی با تعویض یک لنگه آسیب‌دیده کار تمام می شود و یا گاهی باید تمام فریم تعویض گردد، همه چیز به شدت شکستگی و نوع فریم بستگی دارد.

طول عمر پنجره دوجداره

عایق نبودن و یا درز صدا

ماهیت استفاده از پنجره دوجداره کاهش صدا بیرون در محیط و جلوگیری از انتقال هوا به بیرون است. اگر هر یک از موارد گفته شده دیگر اجرایی نشود باید حتما این معضل را بررسی و علت را جویا شد و در اغلب مواقع ایراد از جنس نامرغوب پروفیل است که باید به فکر چاره‌ای اساسی بود.

هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دوجداره است که به ما این اطمینان را به شما می دهیم که از بهترین قطعات برای ساخت یک پنجره استفاده می کنیم کیفیت و کارایی حق مسلم شماست برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست