مقاومت پنجره دوجداره

اندازه گیری و یا تحلیل میزان مقاومت پنجره دوجداره بر اساس شرایط آب و هوایی و حریق است که هر یک از آنها شرایط و رویکرد خود را دارند. در این مقاله هر دو موضوع تحلیل می شود و می توانید با مراجعه به آن بخش پاسخ سوال خود را دریابید.

در ابتدا باید بگویم که پنجره دوجداره به گونه‌ ای طراحی شده که جنس بدنه آن از پلیمر است و یراق آلات آن فلزی می باشد و همین موضوع باعث شده که وزن آن به شدت کاسته شود. کاهش وزن پنجره‌ ها به فونداسیون فشار کمتری را وارد کرده و از نشست ساختمان تا حد زیادی پیشگیری می‌ کند.

مقاومت پنجره دوجداره در شرایط آب و هوایی ایران

باران، برف، آفتاب، رطوبت، اشعه فرابنفش، آلودگی هوا و بادهای شدید عواملی هستند که یک پنجره دائماً در معرض آنها است. به همین دلیل سنجش مقاومت پنجره دو جداره به میان می آید.

پنجره های ساخت ایران عموماً با توجه به همین موارد ساخته و تولید خواهند شد. پروفیل یو پی وی سی استفاده شده از بهترین جنس است و مونتاژ قطعات و اتصال آنها باید توسط یراق‌آلات با کیفیت انجام شود.

یراق آلات و پروفیل دو عامل اصلی و تعیین کننده برای استحکام پنجره هستند. خرید پنجره نامناسب و بی کیفیت باعث می‌شود تا پروفیل در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش استحکام نداشته باشد و سریع رنگ عوض کند و یا در برابر باران و برف پوسیده شود.

مقاومت پنجره دوجداره

یک پنجره upvc ایده آل و مناسب باید بتواند برای تمامی شهرهای ایران قابل استفاده باشد تغییر دمای شب و روز در مناطق کویری، رطوبت بالای هوا در شهرهای جنوبی، باران های شدید در خطه شمالی، آفتاب سوزان در مناطق جنوبی کشور و برف های سنگین در شمال ایران حداقل مواردی است که باید این محصول برای آن آب دیده شده باشد.

یراق آلات نیز در صورتی که از جنس مرغوب استفاده شود علاوه بر آنکه مانع پوسیدگی و زنگ زدگی خواهد شد در عایق بندی و رگلاژ پنجره تاثیر مستقیم دارد و در نهایت استحکام و مقاومت پنجره یو پی وی سی، عمر مفید را افزایش می دهد.

مقاومت پنجره دوجداره

در مقاله علت تغییر رنگ پروفیل پنجره UPVC به صورت کامل در مورد ویژگی های یک پروفیل صحبت کردیم و نکات مهمی را برای خرید تا نصب یادآور شدیم.
در مقابل تاثیر کیفیت یراق آلات در پنجره upvc به بررسی یراق آلات پرداختیم و در مورد اهمیت آن در افزایش طول عمر پنجره نکات مهمی را بررسی کردیم.

استحکام پنجره upvc در حریق

قطعاً سازندگان و تولیدکنندگان این محصول برای این معضل چاره‌ای اندیشیده اند که باعث شده تا این محصول بتواند در رده استاندارد ترین تجهیزات ساختمانی قرار گیرد و بتواند تایید کارشناسان در زمینه، کیفیت و کارایی دریافت کند. اگر پنجره دو جداره نیز به مانند مدل ‌های قدیمی در آتش می ‌سوخت که عملاً تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره راهکار پیشنهادی افراد فنی و متخصص نبود.

در درون پروفیل تعدیل کننده‌ هایی وجود دارد که حرارت را دفع می کند. جاذب نبودن بدنه باعث می ‌شود تا در آتش سوزی های بزرگ نیز استقامت پروفیل حفظ شود و آرام آرام بسوزد. به معنای بهتر پنجره به عنوان یک عامل گسترش دهنده حریق عمل نمی‌ کند، بلکه اصلاً درگیر آن هم نخواهد شد.

وجود تثبیت کننده های حرارتی در ترکیبات پروفیل باعث می ‌شود سرعت انتقال به شیشه و یراق آلات با کندی صورت گیرد و از طرفی ساختار شیشه ها نیز به گونه ای است که به راحتی شکست خواهند شد.

مقاومت پنجره دوجداره

قطعاً می ‌دانید که اکسیژن به عنوان یک سرعت دهنده آتش است در صورتی که پنجره ها به قوت خود باشند و هوای تازه وارد محیط نکنند آتش پیش ‌روی زیادی نمی کند و صرفاً وسایل و لوازم درون محیط را می سوزاند و مهار آن در این شرایط آسان تر است.

نکته مهم این است که پنجره upvc اصلاً به عنوان عامل بازدارنده یا کنترل کننده آتش سوزی نیست بلکه فقط اکسیژن لازم برای جلوگیری از طریق پنجره به دلیل عایق بالا به آتش نمی رساند.

مقاومت پنجره دوجداره

آیا پنجره دوجداره در آتش می سوزد؟

با جمع بندی موارد بالا باید گفت جواب خیر است. پروفیل شیشه و یراق آلات با کیفیت در برابر حرارت مستقیم تا مدت‌ های طولانی مقاوم هستند و اصلاً آب نمی شوند و یا شکسته نخواهند شد. ممکن است بر اثر طولانی شدن زمان آتش‌ سوزی کمی تغییر فرم دهند.

ورق های گالوانیزه نیز در پروفیل ها، گاز غیر قابل اشتعال در میان دو شیشه و یراق آلات فولادی نیز در برابر آتش مقاومت دارد.

هلدینگ ایوان ارائه دهنده انواع درب و پنجره دو جداره است. ما این اطمینان را به شما می دهیم که از بهترین قطعات برای ساخت یک پنجره استفاده می کنیم، کیفیت و کارایی حق مسلم شماست برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور و مدیریت فروش: آقای قندهاری
شماره موبایل: 09122072788
شماره دفتر: 02191301559
آدرس سایت: aone-holding.com
پست الکترونیکی: [email protected]
فهرست